logo

پرسپولیس با یک تغییر قهرمان می‌شود

منبع
خبر ورزشي
بروزرسانی
پرسپولیس با یک تغییر قهرمان می‌شود

خبر ورزشی/ مرتضی کرمانی‌مقدم پیشکسوت پرسپولیس گفت: یحیی گل‌محمدی برای شش بازی باقی مانده تا پایان فصل باید تغییراتی در تیم ایجاد کرده و از نفرات باتجربه‌تر در ترکیبش استفاده کند.
مرتضی کرمانی مقدم، مهاجم و بازیکن اسبق تیم پرسپولیس درباره وضعیت این تیم در روزهای تعطیلی لیگ برتر و مسابقات پیش رو تا پایان فصل اظهاراتی را مطرح کرد.

از اوضاع و احوال پرسپولیس تا چه اندازه خبر دارید؟
قبل از هر چیز باید بگویم پرسپولیس در شرایطی قرار دارد که همه باید به آن کمک کنند. به نظرم این اولین و مهمترین کار همه پرسپولیسی‌هاست. از خود بازیکنان تیم گرفته تا یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی و همکارانش در کادرفنی. مدیریت عامل باشگاه و بقیه، همه باید از تیم حمایت کنند تا حاشیه‌ها از پرسپولیس دور شود.
منظور از حاشیه چیست؟
به اعتقاد من هرگونه بیانیه نویسی جواب دادن به حرفهای این و آن و مسائلی از این دست چیزی جز از بین بردن تمرکز یحیی گل محمدی و تیمش باید پرسپولیس نمی‌کند پرسپولیس باید فقط روی بازی‌های باقی مانده از تمرکز داشته باشد. چون حتی یک بازی را هم نمی‌توانیم از دست بدهیم. اگر یک مسابقه از دست برود و مساوی هم بشود، کارمان سخت خواهد شد. پرسپولیس باید همه بازیها را با پیروزی پشت سر بگذارد و این توانایی را دارد.
چه نفراتی می‌توانند در این زمینه بیشتر به پرسپولیس کمک کنند؟
خدا را شکر پرسپولیس بازیکنان باتجربه زیاد دارد. یکی مانند سید جلال حسینی که خودش به اندازه یک مربی تجربه دارد. پرسپولیس بازیکنان جام جهانی رفته در جمع خودش دارد و اینها همه می‌تواند کمک کند تا تیم به لحاظ تجربی ۶ بازی آینده را با تمرکز بالا پشت سر بگذارد.
با توجه به مسابقات سنگین استقلال، این احتمال را می‌دهید که این حریف امتیاز از دست بدهد؟
ما کاری به استقلال یا تیم‌های دیگر نداریم. به یاد دارم در سال ۱۳۷۴ یورگن گده سرمربی پرسپولیس بود. تیم ما در نیم‌فصل اول دوازدهم جدول بود اما در نیم‌فصل دوم استانکو خدابیامرز که آمد ما در پایان همان فصل قهرمان شدیم. پس هیچ چیزی دور از دسترس نیست. چون تجربه اش را دارم می‌گویم. ما نباید به تیم‌های دیگر کاری داشته باشیم. پرسپولیس باید فقط به فکر مسابقات خودش باشد و این توانایی را دارد که شگفتی بسازد. قطعاً اگر این اتفاق بیفتد این قهرمانی از همه قهرمانی‌های اخیر شیرین تر می‌شود. هم جمع قهرمانی‌های پشت هم تیم شش‎تایی می‌شود و هم در شرایطی که این فصل خیلی‌ها فکر می‌کردند تیم دیگری قهرمان می‌شود پرسپولیس می‌آید و قهرمان می‌شود. این از همه بهتر است.
در شرایطی که پرسپولیس در جام حذفی حضور ندارد لیگ برتر چقدر برایش حائز اهمیت شده است؟
متاسفانه ما جام حذفی را به خاطر شرایط آسیب دیدگی فرجی از دست دادیم. شاید اگر او آسیب نمی‌دید الان صعود کرده بودیم. تغییرات اجباری در دفاع، کمی‌تمرکز تیم را به هم ریخت اما بچه‌های با تجربه پرسپولیس می‌توانند دوباره پرسپولیس را برگردانند.
با وجود بازی ضعیف خارجی‌های پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک فکر می‌کنید گل محمدی در دیدار با پیکان (بازی هفته بیست و پنجم) بازهم از هنانوف و تمیروف استفاده می‌کند؟
هنانوف در بازی‌های قبلی خیلی هم بد کار نکرد! ولی در دیدار با آلومینیوم واقعا بدشانسی زیادی آورد. یک پنالتی هم داد که شانس آورد گل نشد. به طور کلی فکر می‌کنم یحیی با توجه به آسیب دیدگی فرجی باید تغییراتی در ساختار دفاعی تیم بدهد. البته یحیی بیش از هر کسی به تیم نزدیک است ولی من فکر می‌کنم در این شرایط سید جلال حسینی به عنوان یک رهبر در خط دفاعی می‌تواند هم نظم و نظام خوبی به این خط بدهد و هم تجربه خط دفاعی را بالاتر ببرد.
درباره تمیروف چطور؟
به شخصه مهدی عبدی را بهتر می‌دانم و او را ترجیح می‌دهم. تمیروف در این مدت کاری جز دویدن به چپ و راست انجام نداده. البته شاید یحیی گل محمدی بیشتر روی دوندگی مهاجم تیمش برنامه داشته باشد. ولی به اعتقاد من پرسپولیس برای چند بازی آخرش باید تغییراتی در ترکیبش بدهد تا با اطمینان بیشتر برای کسب نتیجه به میدان برود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره