نماد آخرین خبر

واکنش سعیدی درباره پایان کار صالحی‌امیری و تعلیق فدراسیون

منبع
فارس
بروزرسانی
واکنش سعیدی درباره پایان کار صالحی‌امیری و تعلیق فدراسیون

فارس/ دبیرکل کمیته ملی المپیک به پایان کار صالحی‌امیری واکنش نشان داد.
کیکاووس سعیدی در حاشیه مراسم تکریم خانواده شهدای تیپ فاطمیون اظهار داشت: نهاد مردمی و ورزشی سازمان ملی قهرمانان تشکر می‌کنم. به همت عزیزان مراسم تکریم و پاسداشت شهدای تیپ فاطمیون برگزار شد. یادواره سردار جنگ های نامنظم شهید علی هاشمی است. این شهدا میراث گرانبهای فرهنگ عاشورایی هستند و باید مقام و منزلت والای معنوی آنها را پاس بداریم زیرا به آبروی جهان اسلام و رزمندگان دلاور و پرتوان اسلام اعتبار بخشیدند.
وی ادامه داد: این رزمندگان در عرصه های مختلف رشادت‌هایی از خودشان به خرج دادند که در تاریخ اسلام و انقلاب ثبت شده است. وظیفه و رسالت ملی، شرعی و انقلابی ما است که در پاسداشت این عزیزان قدم برداریم و راه این شهدای گرانقدر را ادامه بدهیم. ادامه راه آنها ادامه راه انبیاء، ائمه اطهار و راه نورانی امام راحل ما به تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری است.
دبیرکل کمیته ملی المپیک درمورد نامه پایان کار سید رضا صالحی امیری در این کمیته و البته نامه اخیری که در راستای دستور به ادامه کار وی صادر شده است، توضیح داد: اساسنامه کمیته راهنمای کار ما است و طبق آن حرکت می‌کنیم. مجمع عمومی و هیات اجرایی در امور  راهبردی و کلان فعالیت های کمیته ملی المپیک،  سیاست گزار و تصمیم گیرنده هستند.
سعیدی ادامه داد: ماده ۱۹ اساسنامه ناظر بر این است که خدمت رییس و اعضای هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک افتخاری است و به این دلیل که هیچ گونه حقوقی از این کمیته دریافت نمی‌کنند، فعالیت شان شغل تلقی نمی شود. این موضوع تاثیر چندانی نخواهد داشت؛ البته مجمع عمومی کمیته برای برگزاری انتخابات زمانی را تصویب کرده و آن زمان هم پس از برگزاری بازی‌های آسیایی هانگژو است. البته قبل از آن هم بازی های همبستگی کشورهای اسلامی را در قونیه ترکیه داریم.
وی خاطرنشان کرد: بعد از بازی های آسیایی هانگژو، بازی های آسیایی جوانان در شانگهای چین برگزار می‌شود. قطعا طبق برنامه پیش می‌رویم و پس از کسب مجوز کمیته بین المللی المپیک و اظهار نظر رسمی IOC درمورد دستورالعمل برگزاری انتخابات، بلافاصله بعد از اتمام رویداد شرایط برگزاری مجمع را فراهم می‌کنیم تا تعیین تکلیف شود و این مسیر ادامه پیدا کند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک افزود: بلافاصله هم بازی های المپیک پاریس ۲۰۲۴ را پیش رو داریم و امیدوارم عزیزانی که به کمیته می‌آیند بتوانند این مسیر را ادامه بدهند.
سعیدی درمورد اینکه آیا بحث ارسال نامه از فدراسیون جهانی بوکس درخصوص تعلیق فدراسیون کشورمان صحت دارد، گفت: خیر. رسمی تاکنون هیچ بیانیه یا مکاتبه ای در این خصوص دریافت نکرده ایم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید