نماد آخرین خبر

اردوی ترکیه به اندازه یک سال تمرین روز والیبالیست‌ها تاثیر داشت

منبع
مهر
بروزرسانی
اردوی ترکیه به اندازه یک سال تمرین روز والیبالیست‌ها تاثیر داشت

مهر/ سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران با بیان این‌که مسابقات تدارکاتی باعث کسب تجربه بازیکنان خواهد شد، گفت: اردوی ترکیه به اندازه یک سال تمرین از نظر روحی و روانی روی بازیکنان تاثیر داشت.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران ششم اردیبهشت از اردوی برون مرزی ایتالیا و ترکیه به ایران بازگشت. محمد وکیلی با ابراز رضایت از این اردو که باعث شناسایی نقاط ضعف تیمش شده است، افزود: پس از ۶ ماه تمرین با تیمی که هیچ بازی تدارکاتی داخلی و خارجی نداشت به ایتالیا رفتیم تا در جام کروناکیا حضور داشته باشیم.
وی با یادآوری سه دیدار تدارکاتی و دوستانه با تیم ملی نوجوانان ایتالیا قبل از شروع جام کروناکیا تصریح کرد: باتوجه به این که در اروپا کشورها تیم زیر ۱۷ سال هم دارند و بعد همین بازیکنان به تیم زیر ۱۹ سال می‌آیند، تیم ملی نوجوانان ایتالیا زودتر از ایران کار خود را آغاز کرده و بازی‌های تدارکاتی بیشتری را تجربه کرده بود.
سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران ادامه داد: بازی‌های تدارکاتی با تیم ملی نوجوانان ایتالیا تجربه خوبی بود. درست است که نتیجه بازی‌ها را واگذار کردیم، اما شناخت از بازیکنان تیم خودمان و حریفان مهم‌ترین اولویت تیم ایران بود. ۱۵ ماه تا مسابقات جهانی سال آینده باقی مانده و باید با میزان آمادگی تیم‌ه آشنا شویم و به نقاط ضعف پی‌ببریم.
وکیلی با اشاره به بازی‌هایی که تیم ملی نوجوانان در جام کروناکیا داشت، اظهار کرد: در مجموع ۶ بازی انجام دادیم که در سه بازی پیروز شدیم و نتیجه سه بازی را واگذار کردیم. در مجموع راضی هستم چون استرس بازیکنان روز به روز کمتر شد، به یک هماهنگی رسیدیم و مهم تر از همه نقاط ضعف را در تیم خود پیدا کردیم تا روی این نقاط ضعف کار کنیم.
وی با بیان این‌که تیم ملی والیبال نوجوانان بعد از جام کورناکیا راهی اردوی برون مرزی ترکیه شد و میهمان تیم زراعت بانک بود، تصریح کرد: این تیم یکی از تیم‌های بسیار خوب ترکیه است که به سری a ترکیه راه پیدا کرده است. پنج بازی با این تیم انجام دادیم که سه بازی را واگذار کردیم و در دو دیدار مساوی شدیم. بازیکنان خوب بازی کردند و آسیب دیدگی نداشتند. در ادامه در شهر آنکارا بازی تیم‌های هالک بانک، زراعت بانک، فنر باغچه و آرکاس اسپور را تماشا کردیم.
سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان با تاکید بر این که نگاهش نتیجه‌گرا نیست، گفت: می‌خواستیم تیم جدیدی از بازیکنان قدبلند با نگاه به آینده تشکیل دهیم که مطابق والیبال روز دنیا پرورش یابند تا وقتی به سطح بالا می‌رسند کمکی برای تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان باشند. نگاهی آینده‌نگر داریم و هرچند نتیجه جزئی از وظایف تیم ماست که آن را هم دنبال می‌کنیم اما پرورش بازیکن خوب و بااستعداد اولویت ماست تا این بازیکنان برای آینده والیبال کشور مفید باشند.
وی با ابراز امیدواری از برگزاری چند بازی‌ تدارکاتی در ایران، عنوان کرد: امیدواریم هر موقع تیم ملی والیبال جوانان به آمادگی رسید، یک بازی تدارکاتی با این تیم داشته باشیم. خوشبختانه در سفر ۱۷ روزه به ایتالیا و ترکیه ۱۴ بازی تدارکاتی داشتیم اما همچنان کمبود بازی‌های تدارکاتی داریم. اشتباهات تیمی ما به دلیل استفاده از سرویس‌های پرشی و کمبود مسابقات تدارکی زیاد است و امیدواریم بتوانیم این اشتباهات را به مرور کاهش دهیم تا در رقابت‌های حساس موفق‌تر عمل کنیم.
وکیلی با تاکید بر این که اردوی ترکیه به اندازه یک سال از نظر روحی و روانی روی بازیکنان تیم ملی نوجوانان تاثیر داشته است، در مورد اردوهای آینده این تیم گفت: تا شروع مسابقات نوجوانان آسیا ۱۲ مرحله اردو پیش‌بینی کردیم که بعد از عید فطر اردوی هشتم را شروع خواهیم کرد. اردوهای ما ۱۷ روزه است و امیدواریم این تیم پس از این تمرینات بتواند در مردادماه سهمیه آسیا را کسب کرده و در ادامه عملکرد خوبی در مسابقات جهانی سال آینده داشته باشد.
وی افزود: در حال حاضر سالن استانداردی در تهران به غیر از سالن فدراسیون نداریم و اولویت با تیم بزرگسالان و جوانان است. باید برای اردوهای آمادگی به خارج از تهران برویم. اگر فدراسیون سریع‌تر به این نتیجه برسد که میزبان بازی‌های نوجوانان آسیا کدام شهر خواهد بود اردوهای ما نیز به این شهر منتقل خواهد شد اما در حال حاضر هرجا فرصتی فراهم شود که با تیم ملی جوانان اردو و تمرین مشترک داشته باشیم، استقبال خواهیم کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره