ورزش 3/ لئوناردو، مدیر ورزشی برزیلی پی اس جی صبح امروز از سمت خود برکنار شد.
کیلیان امباپه شب گذشته قراردادش را با پی اس جی تمدید کرد و هنوز 24 ساعت از این اتفاق نگذشته که رسانه های فرانسوی خبر از برکناری لئوناردو از سمت مدیریت ورزشی پاریس دادند. لئوناردو در سه سال گذشته مدیر ورزش پی اس جی بود ولی خریدهای او در نهایت منجر به قهرمانی در لیگ قهرمانان نشد.
او یکی از موانع تمدید قرارداد امباپه بود و ستاره فرانسوی شرط گذاشته بود که در صورت تمدید، لئوناردو باید برکنار شود. امباپه پس از تمدید تا 2025 نه تنها مبلغ هنگفتی پاداش و دستمزد دریافت خواهد کرد که قدرت و نفوذ بسیار بیشتری در تصمیمات ورزشی باشگاه نیز خواهد داشت. منابع فرانسوی برکناری لئوناردو را به عنوان اولین فرمان امباپه تعبیر کرده اند. لئوناردو امروز صبح از همکارانش و نیز برخی بازیکنان خداحافظی کرده است.
لوئیس کامپوس پرتغالی، مدیر ورزشی سابق موناکو و لیل که ارتباط بسیار دوستانه ای با امباپه دارد، گزینه اول جانشینی لئوناردو است. کامپوس نقش بسیار مهمی در تحول و درخش امباپه با پیراهن موناکو داشت. او مقطعی مشاور فلورنتینو پرز(رئیس رئال) در دوران حضور مورینیو به عنوان مربی مادریدی ها بود و گفته می شد اگر امباپه به رئال ملحق شود، کامپوس نیز به این باشگاه باز خواهد گشت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید