ورزش 3/ چند روز قبل از شروع جام جهانی 2022 قطر، برنده توپ طلای امسال معرفی خواهد شد.
جنجال های فصول اخیر بر سر انتخاب بهترین گزینه به عنوان برنده جایزه توپ طلا، باعث شد نشریه فرانس فوتبال دست به تغییرات بزرگی زده و ملاک های انتخاب بهترین بازیکن را عوض کند. یکی از تغییرات مهم اعمال شده، زمان اعلام نام بهترین بازیکن است و بدین ترتیب به نظر می رسد درخشش ستاره های بزرگ در فصول قبل، عامل اصلی انتخاب شدن آنها به عنوان برنده جایزه توپ طلا خواهد بود. همچنین در تعیین افراد صاحب حق رای نیز تغییراتی حاصل شده و بدین ترتیب این مراسم چند ماه قبل از پایان سال میلادی برگزار خواهد شد. 
نشریه فرانس فوتبال اعلام کرد برنده جایزه توپ طلا در سال 2022 در تاریخ 17 اکتبر (25 مهر ماه) با برگزاری مراسمی اهدا خواهد شد. همچنین نامزدهای دریافت جوایز نیز در تاریخ 21 مرداد معرفی می شوند. بدین ترتیب تنها در فاصله چند روز مانده به آغاز جام جهانی، بهترین بازیکن سال معرفی خواهد شد و درخشش در این تورنمنت تاثیری در برنده امسال نخواهد داشت.
تا امروز به نظر می رسد ابتدا کریم بنزما، ستاره فرانسوی رئال مادرید و بعد از او محمد صلاح، گلزن مصری لیورپول از بخت بالایی برای کسب جایزه مرد سال برخوردار باشند. البته تیم های این دو بازیکن شنبه بعد در فینال لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر می روند و ممکن است آن مسابقه نقش زیادی در تعیین برنده جایزه توپ طلا داشته باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید