آنا/ مسئولان باشگاه استقلال هنوز به صورت جدی وارد بازار نقل و انتقالات نشده‌اند اما احتمال جدایی چند ستاره این تیم قوت گرفته است.
استقلال بر خلاف پرسپولیس هنوز وارد بازار نقل و انتقالات نشده و مهمترین کار مصطفی آجورلو حفظ بازیکنان تیم است که قهرمان شده است. نفراتی چون عارف غلامی، محمد دانشگر، مهدی مهدی پور، آرمان رمضانی، وریا غفوری، محمدحسین مرادمند و ... با پایان قراردادهای خود از چند روز دیگر بازیکن آزاد محسوب می‌شوند و هنوز تکلیف آنها با این باشگاه مشخص نیست.
از سوی دیگر استقلال باید برای فصل بعد برخی نقاط ضعف خود در پست‌های مختلف را ترمیم کند اما فرهاد مجیدی در این زمینه سکوت کرده و فعلا لیستی به باشگاه ارائه نکرده است. هر چند گفته می‌شود مجیدی شخصا مثل ابتدای این فصل نقل و انتقالات استقلال را در دست گرفته و مسئول مذاکره با بازیکنان خواهد بود اما تا امروز تنها شایعه حضور سعید صادقی وینگر گل گهر در این تیم به صورت جدی مطرح شده که البته مسئولان این باشگاه هم خبر فوق را تأیید نکرده‌اند.
از بین بازیکنان فعلی استقلال هم احتمال جدایی محمد دانشگر بسیار زیاد است. این بازیکن در این فصل عملکرد خوبی داشت و بر خلاف فصول قبل حاشیه‌ای برای آبی‌پوشان ایجاد نکرد اما او هرگز مهره ثابت مجیدی نبود. تا زمانی که یزدانی و مرادمند در ترکیب استقلال حضور داشتند دانشگر مهره ذخیره این تیم محسوب می‌شد اما بعد از اعزام این دو به سربازی دانشگر بیشتر برای تیمش بازی کرد اما این بازیکن از شرایط خود در استقلال راضی نیست و در صورتی که پیشنهاد قابل توجهی داشته باشد از این تیم جدا خواهد شد.
دیگر بازیکن سرشناسی که به احتمال فراوان در استقلال فصل بعد حضور ندارد رودی ژستد است. او قراردادی 470 هزار یورویی با استقلال امضا کرده اما هرگز در حد و اندازه این رقم ظاهر نشده است. هر چند مجیدی بارها در حمایت از ژستد از این بازیکن تعریف کرده اما با توجه به بندی که در قرارداد این بازیکن وجود دارد (رضایت سرمربی برای ادامه همکاری در فصل آتی) احتمالا این بازیکن خارجی هم از جمع آبی‌پوشان جدا خواهد شد.
دیگر بازیکنان مازاد استقلال مثل مهدی‌پور و حسین‌زاده هم مدعی دریافت پیشنهادات از کشور قطر و البته بلژیک هستند اما تا امروز مکاتبه رسمی با باشگاه استقلال صورت نگرفته است. با این شرایط استقلال برای فصل آینده دو مهره سرشناس خود را در آستانه جدایی می‌بیند اما باید دید مدیران این باشگاه چه زمانی به صورت رسمی وارد بازار نقل و انتقالات خواهند شد.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید