طرفداری/ کارلو آنچلوتی در کنار پسرش دومین قهرمانی لیگ قهرمانان را به عنوان مربی به دست آورد و خودش به تنهایی با 4 جام لیگ قهرمانان، تاریخ‌ساز شد. 
رئال مادرید موفق شد چهاردهمین قهرمانی خود در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند. این چهارمین قهرمانی کارلو آنچلوتی در لیگ قهرمانان بود و دومین قهرمانی او در کنار پسرش روی نیمکت.
داویده آنچلوتی که به عنوان دستیار پدرش در رئال مادرید کار می کند، پس از قهرمانی در گفتگو با اسکای ایتالیا گفت:
 کاملا بی حس شده ام. هنوز درک نمی کنم چه اتفاقی افتاده است. ما کاری خارق العاده انجام دادیم. به زودی متوجه خواهم شد. 
آیا با پدرتان قبل از ورود به زمین صحبت خاصی به طور خصوصی داشتید؟
فقط با هم دست دادیم؛ البته محکم تر از همیشه اما فراتر از هر چیز، حس ایمان به این بازیکنان داشتیم. ما در مورد حریف به آنها اطلاعات دادیم و اینکه چه رویکردی داشته باشند، اما این بچه ها می دانند چه کار باید بکنند. 
قبل از فینال یک ویدئو به بازیکنان رئال مادرید نشان دادید. آن ویدئو چه بود؟
آرزوی موفقیت از سوی خانواده بچه ها بود. قهرمانی ما در لیسبون سورپرایز بود اما بعد از آن چند فینال دیگر وجود داشته و دیگر سورپرایزی نیست. با این حال باز هم لحظه احساسی است. 
داویده آنچلوتی همچنین فاش کرد که پدرش ابتدا خودش را به رئال مادرید پیشنهاد داده است:
پدرم خودش را به رئال مادرید پیشنهاد داد و گفت ببینید، اگر می خواهید با من تماس بگیرید، من اینجا هستم. آنها وقت نیاز داشتند تا فکر کنند و تماس گرفتند. بنابراین او برای پذیرفتن پیشنهاد، لحظه ای فکر نکرد. ما عاشق رئال مادرید هستیم؛ دقیقا همانطور که عاشق میلان هستیم. بنابراین فصلی مانند این، مثل رویا است. 
میلان هم پس از 11 سال موفق شد قهرمان سری آ شود. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید