نماد آخرین خبر

تکرار جنجال نقل و انتقالاتی برای پرسپولیس با رفتار یک بازیکن

منبع
همشهري
بروزرسانی
تکرار جنجال نقل و انتقالاتی برای پرسپولیس با رفتار یک بازیکن

همشهری/ رفتار مهاجم مد نظر پرسپولیس با سرخ ها مانند اتفاقی است که سال گذشته امین قاسمی نژاد رقم زد.

یکی از بازیکنانی که این روزها حرف و حدیث‌های زیادی حول و حوش او وجود دارد، سجاد شهباززاده است؛ مهاجم فصل گذشته سپاهان که قراردادش به پایان رسیده و بازیکن آزاد شده است. اسم او ابتدا نزدیک به پرسپولیس به گوش رسید و حتی همه منتظر پیوستن این بازیکن به جمع سرخپوشان بودند. با این حال کار سجاد کمی طول کشید و بعدا گفته شد او پیشنهادهای دیگری ازجمله از استقلال دارد. شاید تا زمانی که شما این مطلب را می‌خوانید تکلیف شهباززاده مشخص شده باشد. با این حال شرایط او به شکل عجیبی تداعی‌کننده وضعیت فصل گذشته امین قاسمی‌نژاد است؛ دیگر بازیکنی که به‌عنوان بمب نقل‌وانتقالات کلی سروصدا به پا کرد، اما گذر زمان نشان داد ارزش آن همه هیاهو را نداشت.
قاسمی‌نژاد پارسال ۳۴ساله بود و شهباززاده امسال ۳۲ساله است.
هر دو بازیکن سن بالایی دارند و فقط در فوتبال ایران است که بزرگ‌ترین باشگاه‌های کشور بر سر جذب بازیکنانی با این رنج سنی با هم رقابت می‌کنند! وجه تشابه دیگر قاسمی‌نژاد و شهباززاده این است که هیچ‌یک از آنها سابقه حضور در تیم ملی را ندارند. روشن نیست که اگر هر کدام از این دوستان مثلا ۵۰بازی ملی داشتند چه اتفاقی رخ می‌داد و چطور سرخابی‌ها برای استخدام‌شان به جان هم می‌افتادند.
قاسمی‌نژاد یک مهاجم متوسط رو به بالاست که طی ۴ فصل حضور در پدیده سر جمع ۳۰گل برای این تیم به ثمر رساند. امین بعد از پیوستن به استقلال تنها یک گل برای این تیم زد. او نیم‌فصل دوم به گل‌گهر سیرجان پیوست که این حضور، با هیچ گلی همراه نشد. داستان سجاد شهباززاده هم تقریبا از همین قرار است. این بازیکن تنها یک فصل درخشان در سپاهان داشت و در لیگ بیستم با ۲۰گل زده عنوان آقای گلی را به‌دست آورد. شهباززاده طی ۳ فصل دیگر حضورش در سپاهان موفق نبود. او ۲ فصل (از جمله در همین لیگ بیست‌ویکم) موفق به زدن ۶گل شد و یک فصل دیگر هم فقط ۳گل به ثمر رساند.قصد زیر سؤال بردن شهباززاده را نداریم و اصلا شاید این بازیکن در تیم بعدی‌اش کاملا هم موفق باشد. با این حال شرایط او بسیار شبیه وضعیت امین قاسمی‌نژاد در فصل گذشته است و روشن نیست چرا چنین فضایی برای جذب این بازیکنان به‌وجود می‌آید. انصافا خود امین و سجاد هم چند سال پیش باور نمی‌کردند که در سی‌وچند سالگی با این کارنامه بر سرشان دعوا شود!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره