نماد آخرین خبر

گونش: از استقلال پیشنهاد رسمی ندارم

منبع
ايران ورزشي
بروزرسانی
گونش: از استقلال پیشنهاد رسمی ندارم

ایران ورزشی/ باشگاه استقلال بعد از جدایی فرهاد مجیدی دنبال جذب جایگزین او است. در این بین نام مربیان بسیاری هم مطرح شده اما هنوز توافقی صورت نگرفته است. جواد نکونام گزینه نخست مصطفی آجورلو بود که سرمربی فولاد از حضور در استقلال انصراف داد. بعد از او و به‌دلیل فشار هواداران، باشگاه استقلال به سراغ گزینه‌های خارجی رفت و البته به‌دلیل روزهای خوشی که آجورلو با مصطفی دنیزلی در پاس سپری کرده بود، نام مربیان ترکیه‌ای هم برای هدایت استقلال به میان آمد. مربیانی چون ارطغرول ساغلام که در تراکتور و دوران مدیریت آجورلو سرمربی این تیم بود و البته سنول گونش مشهور که بارها نامش برای سرمربیگری در تیم ملی ایران و همچنین باشگاه‌های مطرح به میان آمده است.

سنول گونش از جمله مربیان پرافتخار و معروف فوتبال ترکیه محسوب می‌شود که بارها با تیم‌های مختلف عنوان قهرمانی را به دست آورده است. او که در زمان بازیگری، دروازه‌بان بود و 31 بازی ملی هم انجام داد، در مربیگری و سه دوره مختلف هدایت ترابزون‌اسپور را بر عهده داشته و همراه این تیم 6 عنوان قهرمانی در سوپرلیگ و 6 قهرمانی در جام حذفی را کسب کرده است. به همین دلیل نام ورزشگاه اختصاصی ترابزون‌اسپور را سنول گونش گذاشته‌اند.
گونش در ترکیه، هدایت تیم‌هایی نظیر بلو اسپور، استانبول‌اسپور، ذکریااسپور، بورسااسپور و بشیکتاش را نیز بر عهده داشته و با آخری 3 قهرمانی در سوپرلیگ به دست آورده است. او روی هم 9 قهرمانی در سوپرلیگ کسب کرده و 6 بار هم قهرمان جام حذفی یا ترکیش‌کاپ شده است. گونش همچنین یک بار به کی‌لیگ کره‌جنوبی رفته و سرمربی اف سی سئول شده و دو نایب‌قهرمانی هم با این تیم در کارنامه‌اش ثبت شده است.
اوج درخشش گونش در مربیگری به دوره اول حضور او در تیم ملی ترکیه مربوط می‌شود. جایی که ترکیه توانست در جام جهانی 2022 به نیمه‌نهایی برسد و در نهایت عنوان سوم را کسب کند. عنوانی که نام گونش را به‌عنوان یکی از مربیان برتر فوتبال اروپا مطرح کرد. حالا این مربی ترکیه‌ای مورد توجه استقلال قرار گرفته. البته فقط در رسانه‌ها. آخرین تیمی که گونش هدایت آن را بر عهده داشت، تیم ملی ترکیه بود که حدفاصل سال‌های 2019 تا 2021 این مربی مشهور را در اختیار داشت. بعد از آن گونش در تیمی فعالیت نکرده و حالا که به 70 سالگی رسیده، شایعه حضورش در استقلال شنیده شده است.
به همین دلیل با این مربی اهل ترکیه تماس گرفتیم تا پاسخ او را درباره پیشنهاد استقلال بدانیم. گونش که علاقه‌ای نداشت صحبت کند، خیلی کوتاه به ایران ورزشی گفت: «من با خانواده به تعطیلات رفته‌ام. نیازی به پاسخ دادن به این نوع سؤالات نیست. من فقط می‌خواهم استراحت کنم اما از پیگیری شما متشکرم. روز خوبی داشته باشید.»
بعد از این پاسخ، دوباره پیگیر شدیم تا به پاسخ گونش درباره شایعه پیشنهاد باشگاه استقلال برسیم. او وقتی دید دنبال یک پاسخ هر چند کوتاه هستیم، گفت: «در حال حاضر هیچ پیشنهاد رسمی وجود ندارد. من برای مدتی در تعطیلات خواهم بود. متشکرم بابت این پیگیری.»
پاسخ سنول گونش که همیشه یکی از گزینه‌های هدایت تیم‌های ایرانی بوده، نشان می‌دهد که تا امروز با او مذاکره رسمی انجام نشده است. همه چیز در حد شایعه بوده و جنبه رسمی به خود نگرفته. شاید اگر صحبت‌هایی رسمی انجام می‌شد، گونش هم در 70 سالگی بالاخره به لیگ ایران می‌آمد. البته همه اینها فقط در حد حرف است و برداشت‌های خودمان از صحبت‌های سرمربی سابق تیم ملی ترکیه.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره