logo

پولادگر: درخواست مجلس تعویق انتخابات بود

منبع
فارس
بروزرسانی
پولادگر: درخواست مجلس تعویق انتخابات بود

فارس/ معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش گفت: درخواست مجلس این بود به دلیل تحقیق از فدراسیون سوارکاری انتخابات به تعویق بیفتد.

سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای درخصوص حواشی ایجاد شده برای برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری اظهارداشت: طبق روال انتخابات فدراسیون‌های ورزشی با نظارت و هماهنگی وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود که شامل مراحل ثبت‌نام، تایید صلاحیت و تعیین تاریخ برگزاری مجامع می‌شود.
وی افزود: در اساسنامه عنوان شده که طبق تصمیم هیات رییسه فدراسیون‌ها، تاریخ برگزاری مجمع می‌تواند تغییر پیدا کند ولی نیازمند هماهنگی با وزارت ورزش و جوانان است. همیشه تاریخ برگزاری مجمع توسط وزارت ورزش و جوانان تایید و سپس اطلاع‌رسانی می‌شود که فدراسیون سوارکاری تاییدیه وزارت را نگرفت و از ابتدا روالی که خودشان درنظر گرفته بودند را پیش گرفتند.
پولادگر خاطرنشان کرد: درخصوص فدراسیون سوارکاری سوالاتی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مطرح شد و چند نفر از نمایندگان به دلیل برخی از مشکلات که وجود داشت درخواست تحقیق و تفحص برای این فدراسیون داشتند. در کمیسیون فرهنگی درحضور رییس وقت فدراسیون سوارکاری سوالات مطرح شد. رییس فدراسیون توضیحاتی را در این جلسه ارائه کرد که مورد قبول نمایندگان قرار نگرفت. در همین رابطه در صحن علنی مجلس طرح تحقیق و تفحص از فدراسیون سوارکاری مطرح شد. 
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: سه نفر از کاندیداها برای حضور در مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری تایید صلاحیت شدند که در این بین دو نفر از کاندیداها نسبت به این موضوع که به آنها اعلام نشده بود که اقدامات انتخاباتی انجام و طرح‌ها و برنامه‌های خود را ارائه دهند اعتراض داشتند. این دو کاندیدا اعتقاد داشتند که شرایط عادلانه، مساوی و برابری برای برگزاری این انتخابات از سوی فدراسیون مهیا نشده است.
وی عنوان کرد: وزارت ورزش و جوانان نسبت به اعتراض‌های مطرح شده و وجود شائبه‌های موجود درنظر گرفت که زمان دیگری را برای برگزاری انتخابات درنظر بگیرد. از آنجا که یکی از کاندیداها رییس وقت فدراسیون بود درنظر داشتیم که مدت ریاست او به اتمام برسد و سرپرست برای فدراسیون بگذاریم تا بدون حاشیه بتوانیم این انتخابات را برگزار کنیم. برای ایجاد شرایط مساوی وزارت ورزش و جوانان بعد از پایان دوره و انتخاب سرپرست اقدام به برگزاری انتخابات می‌کند تا رئیس فدراسیون‌ها که غالبا برای دور جدید هم کاندیدا هستند نتوانند اعمال نفوذ داشته باشند و شائبه‌ای ایجاد شود. دوره ریاست قبلی فدراسیون سوارکاری روز بیستم خردادماه به اتمام می‌رسید و ما درنظر داشتیم که بعد از اتمام دوره و در زمان انتخاب سرپرست و ظرف مدت 10 روز انتخابات را برگزار کنیم. 
پولادگر اظهار داشت: در هفته گذشته آقای مصری نایب رییس مجلس شورای اسلامی نامه‌ای را به وزیر ورزش و جوانان ارسال کردند و طی این نامه درخواست داشت به دلیل تحقیق و تفحص از فدراسیون سوارکاری و بررسی برخی از شائبه‌ها زمان برگزاری انتخابات به تعویق بیفتد. سجادی نیز طی نامه‌ای که به فدراسیون ارسال کرد این موضوع را یادآور شد که زمان انتخابات باید تغییر کند. ضمن اینکه دو تن از کاندیداها هم شکایاتی را داشتند. همه این موضوعات دلایلی بود که ما می خواستیم انتخابات را 10 روز به تعویق بیندازیم و در دو خبرگزاری رسمی کشور این موضوع منتشر شد و هیچ کس نمی‌تواند عنوان کند که از تعویق انتخابات بی خبر بوده است.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای ادامه داد: متاسفانه دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری طبق وویس‌ها و صحبت‌هایی که موجود است عنوان می‌کند که ادعاهای مسئولین وزارت دروغ و کذب است که قطعا از طریق مراجع قضایی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. وزارت ورزش و جوانان وظیفه نظارت بر ارزیابی عملکرد فدراسیون‌ها را دارد و درست است که در اساسنامه یک عضو است ولی عضویت وزارت ورزش و جوانان در مجامع کاملا متفاوت است. ما علاوه بر وظیفه نظارتی که داریم موظف هستیم که به مصوبات هیات وزیران نیز عمل کنیم.
وی خاطرنشان کرد: این انتخابات بدون حضور نماینده وزارت ورزش و جوانان برگزار شد و درحال حاضر نیز دو نفر از کاندیداها به این موضوع معترض هستند. ما نیز طبق وظیفه‌ای که داریم در محاکم قضایی طرح دعوی خواهیم کرد. متاسفانه با این حرکت بدعت نابجا و نادرست در ورزش کشور گذاشته شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره