نماد آخرین خبر

دو بازی تدارکاتی خیلی خوب در برنامه تیم‌ملی!

منبع
فارس
بروزرسانی
دو بازی تدارکاتی خیلی خوب در برنامه تیم‌ملی!

فارس/ مدیر اجرایی تیم‌ملی فوتبال توضیحاتی را درخصوص آخرین شرایط و برنامه‌های تیم‌ملی ارائه کرد.
حامد مومنی درباره انتقادات بازیکنان تیم ملی نسبت به آب و هوا و زمان بندی اردو در قطر، اظهار داشت: رسانه ها بهتر از ما در جریان هستند که همه کارها را برای لغو بازی با کانادا انجام دادیم و تا آخرین لحظه تمام هماهنگی ها صورت گرفت. برخی از اعضای تیم هم برای انگشت نگاری و دریافت ویزای کانادا به ترکیه اعزام شدند اما به صورت یک طرفه و ناعادلانه از طرف فدراسیون فوتبال این کشور و فشارهای سیاسی موجود ، بازی لغو شد. این موضوع تحت کنترل فدراسیون ما نبود.
وی افزود: در مدت زمان کم باقی مانده اردوی قطر جایگزین شد. واقعا برای سفر به کانادا برنامه ریزی کرده بودیم. امکان دارد اردوی قطر کاستی هایی داشته باشد اما با توجه به کمبود زمان، این سفر بهترین شرایطی بود که می‌شد برای ملی پوشان فراهم دید. خوشبختانه شرایط اردو از لحاظ زمین تمرین خیلی خوب بود.  البته در روزهای اول آب و هوا کمی گرم تر بود اما در زمان برگزاری بازی با الجزایر اگر اشتباه نکنم، دمای هوا ۳۲ درجه بود. در کل مشکل خاصی وجود نداشت.
مدیر اجرایی تیم ملی فوتبال درخصوص اینکه آیا برگزاری این اردو برای روند آماده سازی شاگردان دراگان اسکوچیچ مفید بود، پاسخ داد:  این مورد بحث فنی است. هرچه کادرفنی بخواهد اجرا می‌کنیم و نمی‌توانیم نظر فنی داشته باشیم. بازیکنان حدود دو هفته تمرین داشتند و مسابقه نسبتا پرفشاری هم در قطر انجام دادند‌ اما درباره ابعاد فنی باید از اسکوچیچ بپرسید.
مومنی درباره اینکه آیا لغو بازی با اروگوئه با درخواست اسکوچیچ اتفاق افتاد یا دلیل دیگری داشت، گفت: پس از نامه ای که درباره لغو بازی با کانادا دریافت کردیم، اسکوچیچ اعلام کرد طی کردن مسافت طولانی تا اروگوئه برای برگزاری یک بازی خیلی مفید نیست و با تصمیم و نظر فنی او این مسابقه انجام نشد. هرچیزی نظر کادرفنی محترم باشد قابل اجرا است. برنامه ابتدایی ما سفر به کانادا برای برگزاری دیدار با این کشور، اکوادور و حتی یک بازی سوم بود اما پس از لغو این سفر، اسکوچیچ اعلام کرد دیگر نباید برای یک بازی تا اروگوئه برویم.
وی درخصوص اینکه چه تمهیداتی اندیشیده شده تا برای فیفادی سپتامبر اتفاقات اخیر تکرار نشود، توضیح داد: اردوی بعدی ما در فیفادی شهریور برگزار می شود که در حال انجام برنامه ریزی ها هستیم. در آن اردو دو بازی برگزار خواهیم کرد اما به دلیل قطعی نشدن موضوع بهتر است فعلا نام حریفان را نگویم اما دو بازی تدارکاتی خیلی خوب خواهیم داشت که با انجام آنها به جام جهانی می‌رویم.

مدیر اجرایی تیم ملی درخصوص اینکه آیا برگزاری دو بازی دوستانه در آن فیفادی کافی است، عنوان کرد: در آن فیفادی تیم ما اجازه دارند حداکثر دو بازی انجام بدهند و هیچ تیمی اجازه ندارد با توجه به تعداد روزهای آن فیفادی بیشتر از دو بازی برگزار کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید