آخرین خبر/ تیم فوتبال جوانان ایران در سومین دیدار خود در تورنمنت کافا برابر میزبان رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا به تساوی رسید
تیم فوتبال جوانان ایران در ادامه رقابت‌های قهرمانی آسیای مرکزی ساعاتی پیش به مصاف قرقیزستان رفت که در پایان به تساوی ۲ بر ۲ رسید.
شاگردان عبدالصمد مرفاوی که در دو دیدار قبلی خود ابتدا برابر ازبکستان به تساوی ۲ بر ۲ رسیدند و سپس افغانستان را با ۴ گل شکست دادند، درحالی به مصاف قرقیزستان رفتند که این تیم میزبان رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا در شهریور ماه و همگروهی ایران در این مسابقات محسوب می‌شود.
تیم ملی این دیدار را خوب شروع کرد اما در ادامه بازی به تعادل کشیده شد تا اینکه قرقیزستان در دقیقه ۳۳ و روی یک ضربه کرنر دروازه ایران را باز کرد
شاگردان مرفاوی نیمه دوم را هم مثل نیمه اول تهاجمی آغاز کردند و در دقیقه ۴۹ عرفان قربانی با یک حرکت انفرادی و شوتی زیبا، گل تساوی را به ثمر رساند. با این حال قرقیزستان چهار دقیقه بعد و بازهم روی یک ضربه کرنر، دروازه تیم ملی را باز کرد تا بازهم جلو بیفتد.
در ادامه تیم سفیدپوش میدان فشار زیادی را روی دروازه رقیب قرمز پوش تدارک‌ دید ولی موقعیت‌های این تیم یکی پس از دیگری از دست می‌رفت.
درحالی که تصور می‌شد اولین شکست جوانان ایران در راه باشد، امین پیل‌علی مدافع جلو کشیده ایران در واپسین لحظات و درحالی که چند ثانیه از ۵ دقیقه زمان‌ تلف شده هم گذشته بود، روی یک ضربه کرنر با تیزهوشی گل تساوی را به ثمر رساند تا مثل بازی با ازبکستان، جوانان در واپسین لحظات به امتیاز برسند و نشان دهند جنگندگی‌شان تا آخرین لحظات هم ادامه دارد.


تیم فوتبال جوانان شهریور ماه باید در بیشکک به منظور کسب سهمیه حضور در جام ملت‌های آسیا و انتخابی جام‌جهانی به مصاف تیم‌های قرقیزستان، برونئی و امارات برود. آخرین بار تیم جوانان در جام ملت‌های ۲۰۱۶ و در مرحله یک چهارم نهایی با شکست دو بر صفر ازبکستان به جام‌جهانی جوانان صعود کرد.
شاگردان مرفاوی در آخرین بازی خود در تورنمنت کافا تاجیکستان روز جمعه ساعت ۲۱:۰۰ به وقت محلی ( ۲۰:۳۰ به وقت تهران) به مصاف میزبان رقابت‌ها خواهند رفت


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید