ورزش 3/ نخستین بازی استقلال در لیگ بیست‌ودوم برای تعدادی از بازیکنان آبی‌ها اهمیتی دوچندان خواهد داشت.
تیم فوتبال استقلال در حالی روز جمعه به مصاف سپاهان می‌رود که عصر امروز آخرین تمرین جدی پیش از مصاف حساس با سپاهان را برگزار کردند.
مسابقه با سپاهان همیشه برای هواداران استقلال از اهمیت و جذابیت بالایی برخوردار بوده به ویژه که این دو تیم در بسیاری از سالهای لیگ کورس قهرمانی را با هم تشکیل داده بودند. بعد از قهرمانی استقلال در فصل گذشته و سومی سپاهانی‌ها، هر دو تیم سرمربیان جدیدی را روی نیمکت‌های خودشان می‌بینند تا دربی پرتغالی‌های لیگ را در هفته نخست شاهد باشیم. اما انتقال همیشگی بازیکنان بین این دو تیم، جذابیت‌ دیگر این مسابقه است. جایی که آبی‌ها در ترکیب‌شان بازیکنانی چون سجاد شهباززاده، مهدی مهدی‌پور و عارف غلامی را با سابقه حضور در تیم سپاهان یا تیم رده‌های سنی این باشگاه در اختیار دارند که پیش از این هم با لباس آبی برابر طلایی‌پوشان قرار گرفته‌اند.

سجاد شهباززاده که بعد از چهارفصل حضور در سپاهان به تیم سابقش استقلال برگشته، در شرایطی که کاوه رضایی هنوز به مرز آمادگی و هماهنگی صددرصد در تمرینات  استقلال نرسیده، امید اول گلزنی ساپینتو در برابر رقیب قدرتمند اصفهانی به شمار می‌رود. سجاد که بعد از آقای گلی در فوتبال ایران، فصل گذشته فروغ لیگ بیستم را نداشت، با حضور در استقلال امیدوار است به فرم مطلوب خودش برسد و بتواند خاطرات خوش دوره اول حضورش در استقلال را برای هواداران تیم قهرمان تداعی کند.

مهدی مهدی‌پور که فوتبالش را در رده‌های سنی سپاهان آغاز کرده بود، دیگر بازیکن آبی‌ها با عقبه سپاهانی‌ها محسوب می‌شود. مهندس جدید استقلالی‌ها که فصل گذشته با پاس گلهای پرتعدادش نقش پررنگی در قهرمانی آبی‌های پایتخت ایفا کرده بود، عصر جمعه کار سختی در بدست گرفتن میانه میدان به نفع تیمش در ورزشگاه ساکت آزادی در پیش خواهد داشت. ستاره‌ای که با تمدید بلندمدت قراردادش با استقلال، جای بیشتری در قلب هواداران این تیم هم پیدا کرده است.

دیگر سپاهانی سابق در ترکیب آبی‌ها، عارف غلامی است. مدافع محبوب استقلال که در آکادمی باشگاه سپاهان رشد کرد و سالها برای این تیم توپ زد. عارف که جدایی‌اش از سپاهان با حواشی کمی همراه نبود، در بازگشت به نقش جهان چندباری با هواداران اصفهانی دچار اختلاف شد اما به نظر می‌رسد با گذشت زمان، رابطه او با هوادران سپاهان به شرایط عادی درآمده است. مدافع ملی‌پوش آبی‌ها برای اثبات شایستگی‌هایش به ساپینتو و البته کادر فنی تیم ملی در بازی برابر سپاهان باید با وینگرهای سرعتی و تکنیکی تیم مورایس سرشاخ شود. اتفاقی که بدون شک یکی از تقابل‌های جالب هفته اول در ورزشگاه آزادی خواهد بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید