ورزش 3/ کالیدو کولیبالی، ستاره سنگالی چلسی، به زیبایی موفق شد در دربی لندن دروازه تاتنهام را باز کند.
در سال های اخیر بارها اخباری در مورد احتمال انتقال کالیدو کولیبالی از ناپولی به چلسی منتشر شده بود، اما در نهایت در تابستان امسال این اتفاق رخ داد و این مدافع مستحکم و سنگالی لباس آبی های لندن را به تن کرد. بعد از جدایی آندریاس کریستنسن و آنتونی رودیگر، چلسی به شدت به دنبال جذب یک مدافع جدید و آنها با کالیدو کولیبالی به توافق رسیدند.
در دقیقه 20 بازی چلسی برابر تاتنهام بود که ابتدا ضربه کای هاورتز با عکس العمل تماشایی هوگو لوریس راهی کرنر شد و این فرصت فوق العاده از دست رفت. اما ارسال دقیق مارک کوکوریا، دیگر خرید جدید چلسی از روی نقطه کرنر با ضربه فوق العاده و غیرقابل مهار والی کالیدو کولیبالی به گوشه دروازه همراه شد و دیگر کاری از دست دروازه بان فرانسوی اسپرز ساخته نبود. تاتنهام در 37 حضور آخر خود در استادیوم استمفوردبریج تنها یک بار موفق به کسب پیروزی شده و به نظر می رسد شکست دیگری در خانه چلسی در انتظار این تیم خواهد بود.
گل تماشایی و درخشان کالیدو کولیبالی شباهت زیادی به ضربه فراموش نشدنی زین الدین زیدان در فینال لیگ قهرمانان سال 2002 و بازی رئال مادرید برابر لورکوزن بود. کولیبالی همیشه مدافع گلزنی بوده، اما به ثمر رساندن چنین گلی نشان از توانایی های فوق العاده این ستاره سنگالی است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید