ایسنا/ در پایان روز دوم مسابقات شنای کشورهای اسلامی علیرضا یاوری در فینال ماده ۲۰۰ متر آزاد در رده پنجم و مهرشاد افقری در فینال ۱۰۰ متر پروانه ششم شدند.
در دومین روز از مسابقات شنای بازی‌های کشورهای اسلامی، شناگران ایران در ماده های ۲۰۰ متر آزاد، ۲۰۰ متر قورباغه و ۱۰۰ متر کرال پشت به مرحله بعد رسیدند.
در فینال ماده ۲۰۰ متر آزاد علیرضا یاوری با ثبت زمان ۱.۵۳.۴۱ به کار خود پایان داد و در مجموع در رتبه پنجم این مسابقات جای گرفت. شناگران کشورهای ترکیه، ازبکستان، ترکیه و اندونزی به ترتیب در رده اول تا چهارم جای گرفتند.
در ماده ۲۰۰ متر قورباغه مهران قاسم زاده که صبح امروز با ثبت زمان ۰۲:۲۳٫۰۹ در رتبه هشتم قرار گرفته و فینالیست شده بود با صلاحدید کادر فنی انصراف داد.
در ماده ۱۰۰ متر کرال پشت ابوالفضل سام و هومر عباسی در نیمه نهایی به آب زدند. ابوالفضل سام برای دومین بار در یک روز رکورد این ماد را بهبود بخشید. سام ۱۰۰ متر را در مدت زمان ۵۶.۳۶ شنا کرد و در جایگاه سوم ایستاد و راهی فینال این ماده شد. هومر عباسی نیز با ثبت زمان ۵۷.۹۹ هشتم شد و جواز حضور در فینال را کسب کرد.
مهرشاد افقری آخرین نماینده ایران در روز دوم این مسابقات بود که در فینال ماده ۱۰۰ متر پروانه با ثبت زمان ۵۴٫۲۰ ششم شد و به کارخود پایان داد.
پیش از این تیم ملی ۴ در ۱۰۰ متر آزاد ایران علاوه بر کسب مدال برنز دو بار رکورد این ماده را جابه جا کرد. همچنین ابوالفضل سام دوبار رکورد ملی ماده ۲۰۰ متر کرال پشت و ۲ بار رکورد ماده ۱۰۰ متر کرال پشت را جابه جا کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید