ورزش 3/ آرسن ونگر، سرمربی سابق آرسنال مدعی شد دلیل درگیری‌اش با ژوزه مورینیو، ولخرجی‌های چلسی بوده است.
دیشب و در جریان تقابل دو تیم چلسی و تاتنهام بود که درگیری شدیدی بین آنتونیو کونته و توماس توخل شکل گرفت و بسیاری از هواداران فوتبال را به یاد اتفاقات سال 2014 در بازی چلسی و آرسنال انداخت. در آن مسابقه ژوزه مورینیو و آرسن ونگر به شدت در کنار زمین با یکدیگر درگیر شدند تا یکی از لحظات تاریخی لیگ برتر لقب بگیرد. حالا آرسن ونگر مدعی شد مشکل شخصی با مورینیو نداشته و خرج های کلان باشگاه چلسی این سرمربی فرانسوی را عصبی کرده است.

آرسن ونگر گفت: "رقابت من همیشه بیشتر با باشگاه های مقابل بود تا با یک شخص در تیم حریف، بنابراین هرگز در سطح شخصی هیچ اظهارنظری علیه مورینیو نداشتم و این اتفاق هرگز از سوی من رخ نداد. البته من در آن زمان با ژوزه مورینیو تنش و درگیری زیادی داشتم، زیرا احساس می کردم چلسی تبدیل به اولین باشگاهی بوده که در شرایطی که هنوز موفق به کسب درآمد نشده بود، پول هنگفتی خرج می کرد و رخ دادن این اتفاق برای من قابل قبول نبود.
در آن مقطع قوانینی به نام فرپلی مالی در فوتبال وجود نداشت و هنوز بر چنین اتفاقاتی نظارت نمی شد. اما از سال 2004 بود که مدیران یوفا این قوانین را بالاخره وضع کردند و از آن به بعد کنترل بیشتری بر امور مالی باشگاه ها و نحوه خرج کردن و درآمدزایی آنها وجود داشت. به طور کلی وضع این قوانین نقطه عطفی برای فوتبال در آن سال ها بود."


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید