ورزش 3/ یکی از حاضران در کنار زمین چمن ورزشگاه سیروس قایقران می گوید نیروهای هلال احمر روبه ریکاردو ساپینتو با مشت های گره کرده خوشحالی بعد از گل کرده اند.
جنجال بزرگ دیدار ملوان و استقلال در نیمه اول این مسابقه و بعد از گل نماینده شمال بود؛ جایی که ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی از روی عصبانیت به برانکارد موجود در کنار زمین متعلق به جمعیت هلال احمر با پا ضربه زد و همین موضوع یک درگیری عجیب به وجود آورد.
اگرچه ساپینتو دقایقی بعد از نیروهای هلال احمر عذرخواهی کرد و در نشست خبری نیز در این خصوص صحبت کرد اما ماجرا همچنان داغ است؛ جمعیت هلال احمر در این باره بیانیه صادر کرده و خواهان برخورد با سرمربی استقلال شده است. همچنین کمیته انضباطی نیز با انتشار متنی به ساپینتو و باشگاه استقلال ۴۸ ساعت فرصت داد تا دفاعیه کتبی خود را در این خصوص ارسال کنند و سپس تصمیم گیری شود.
اما اینکه دقیقا کنار زمین و بعد از گل ملوان چه اتفاقی افتاده را کمتر کسی درباره اش صحبت می کند. ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال در نشست خبری اشاره ای کوتاه داشت و گفت که خوشحالی نیروهای هلال احمر بعد از گل ملوان ناراحتی اش را دوچندان کرده اما به صورت کامل توضیحی داده نشده است.
یکی از حاضران در کنار زمین که شاهد عینی ماجرا بوده اما روایت جالبی از این اتفاق دارد. او که به واسطه موقعیت اجتماعی اش نمی خواست نامش فاش شود، به خبرنگار ما گفت: «واقعیت این است که نیروهای هلال احمر کنار زمین اهل گیلان بودند و طرفداری ملوان را می کردند. آنها که جایگاهشان دقیقا کنار نیمکت استقلال بود، با هر لحظه ای واکنش های خاص داشتند و بعد از گل هم با مشت های گره کرده به سمت ریکاردو ساپینتو که روی خود را سمت نیمکت برگردانده بود، شادی کردند. واکنش های این عزیزان از اول بازی روی اعصاب ساپینتو رفته بود و بعد که گل ملوان به ثمر رسید، او عصبانیتش دو چندان شد و با دیدن خوشحالی نیروهای هلال احمر نتوانست خودش را کنترل کند.»
اگرچه رفتار ریکاردو ساپینتو در کنار زمین به هیچ عنوان قابل توجیه نیست اما باید مسائل دیگری را نیز در رخ دادن این ماجرا در نظر بگیریم. مهم ترین مساله جایگاه قرار گرفتن نیروهای هلال احمر کنار زمین است. معمولا در همه بازی ها افرادی که برانکارد را حمل می کنند در گوشه ای از کنار زمین قرار می گیرند که کمترین ارتباط را با نیمکت ها داشته باشند اما در انزلی آنها درست کنار نیمکت استقلال بودند که شاید اگر این طور نبود، هرگز شاهد چنین جنجالی نمی شدیم.
حالا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باید در این باره تصمیم بگیرد. تصمیمی که شاید یک جنجال بزرگ در فضای فوتبال ایجاد کند اما هرچه هست کمبود امکانات زیرسختی را هم باید یک دلیل بزرگ برای رخ دادن چنین حواشی در نظر بگیریم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید