تسنیم/ رئیس فدراسیون هندبال گفت: با توجه به حضور دو تیم ایران و قطر در رقابت‌های قهرمانی جهان علاقه‌مند به برگزاری اردوهای مشترک و یا حضور دو کشور در یک تورنمنت هستیم‌.
در حاشیه برگزاری مسابقات هندبال بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال ایران و احمد الشعبی رئیس فدراسیون هندبال قطر با یکدیگر دیدار و گفت‌گو کردند.
در این دیدار صمیمانه طرفین با اشاره به در پیش بودن رقابت‌های قهرمانی جهان در مورد برگزاری اردوهای مشترک و یا حضو در یک تورنمنت با حضور تیم‌های ملی دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.
علیرضا پاکدل با اشاره به روابط نزدیک فدراسیون هندبال ایران و قطر اظهار کرد: بسیار خوشحالم در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که روابط نزدیکی میان دو فدراسیون هندبال ایران و قطر برقرار است و این روابط دوستانه و برادرانه می‌تواند زمینه‌ساز اتفاقات خوبی باشد.
وی افزود: با توجه به حضور دو تیم ایران و قطر در رقابت‌های قهرمانی جهان علاقه‌مند به برگزاری اردوها مشترک و یا حضور دو کشور در یک تورنمنت هستیم‌. حضور موفق دو کشور در رقابت‌های قهرمانی جهان می‌تواند سبب پیشرفت و توسعه هندبال آسیا باشد.
پاکدل خاطرنشان کرد: قطر به عنوان قدرت هندبال آسیا همواره به دیده شدن و رشد هندبال آسیا کمک کرده است و روابط دوستانه دو کشور ایران و قطر می‌تواند زمینه‌ساز رشد هندبال در هر دو کشور باشد.
احمد الشعبی رئیس فدراسیون هندبال قطر نیز در این دیدار اظهار کرد: حضور قدرتمند تیم‌های آسیایی در رقابت‌های قهرمانی جهان می‌تواند اتفاق خوبی برای هندبال آسیا باشد.‌خوشبختانه در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شاهد حضور قدرتمند تیم ملی هندبال ایران بودیم که نشان از یک برنامه‌ریزی هدفمند و مدون از سوی فدراسیون هندبال ایران دارد.
وی افزود: از حضور تیم ملی ایران برای برگزاری اردوی تدارکاتی مشترک در قطر و یا حضور هر دو تیم در یک در تورنمنت تدارکاتی استقبال می‌کنیم. اطمینان دارم در رقابت‌های قهرمانی جهان پیش رو شاهد حضور یک تیم ملی قدرتمند از ایران هستیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید