نماد آخرین خبر

حمله تند به پرسپولیسی‌ها؛ این تیم به جایی نمی‌رسد!

منبع
ميزان
بروزرسانی
حمله تند به پرسپولیسی‌ها؛ این تیم به جایی نمی‌رسد!

میزان/ پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: همه جا می‌گویند بازیکنان پرسپولیس شیر هستند ولی در این بازی موش هم نبودند.
عباس کارگر درباره تساوی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل فولاد خوزستان اظهار داشت: در این بازی تنها چیزی که ندیدیم فوتبال بود و یک نمایش افتضاح و به درد نخور را شاهد بودیم. همه جا می‌گویند بازیکنان پرسپولیس شیر هستند، اما در این بازی موش هم نبودند. به من بگویید پرسپولیس در کجای زمین ضعف نداشت؟ واقعاً آدم از این وضعیت خجالت می‌کشد و اعصاب هواداران به هم ریخته است.
وی درباره درگیری لفظی هواداران پرسپولیس با مهدی هاشمی‌نسب و فحاشی در این دیدار گفت: در این بازی فقط بی‌ادبی و بی‌تربیتی دیدیم و مسابقه هیچ نکته‌ی فنی نداشت. ۲۰ سال پیش یک اتفاقی افتاده، اما چرا حالا باعث حاشیه و بی‌اخلاقی می‌شود؟ دیدار مقابل فولاد نه روز فوتبال بود و نه روز اخلاق.
*بازیکنان قراردادهای میلیاردی دارند اما «یک قِران» نمی‌ارزند
پیشکسوت پرسپولیس در رابطه با عملکرد ضعیف این تیم و مشکلاتی که در آینده پیش خواهد آمد عنوان کرد: با این روند پرسپولیس به هیچ جایی نمی‌رسد، بازیکنان تیم قراردادهای ۱۵ – ۲۰ میلیاردی دارند اما «یک قِران» نمی‌ارزند و به جای این همه بازیکن ناکارآمد باید بازیکنان کمتر، اما به درد بخور جذب می‌شدند. کاش پرسپولیس حداقل زیبا بازی می‌کرد که در صورت عدم نتیجه‌گیری باز هم راضی بودیم. پرسپولیس نه فوتبال بازی می‌کند نه تاکتیک دارد و فقط در بازی‌ها فحاشی و بی‌اخلاقی می‌بینیم.
وی افزود: اگر مهاجمان خارجی هم در ترکیب تیم قرار بگیرند باز هم شرایط همین خواهد بود و ایراد پرسپولیس از پایه و اساس است و کلاً باید زیرساخت‌ها تغییر کند. ما به یک سرمربی خوب و کاردان نیاز داریم، پرسپولیس از صدقه سر برانکو سال‌ها در فوتبال ایران آقایی کرد و تاثیر او حتی چند فصل دیگر هم باقی ماند، اما هم‌اکنون حال آدم از این سبک تیم پرسپولیس به هم می‌خورد. بازیکنان تمام توان خود را در این مسابقه به کار نبستند و از بالا تا پایین باشگاه، هیچ‌کدام این‌کاره نیستند. پرسپولیس به مربی بزرگ نیاز دارد تا بتواند یک حرکت و اقدام اساسی برای باشگاه انجام دهد، تاکتیک تیم فقط شده سانتر کردن بیهوده.

*سرمربی بودم عبدی را در تیم محلات هم بازی نمی‌دادم
ستاره پرسپولیس در دهه ۶۰، در خصوص تقابل این تیم در هفته سوم لیگ برتر با آلومینیوم اراک یادآور شد: پرسپولیس بازی بسیار سختی در پیش دارد. در این بازی‌ها بازیکنان باید از هر لحاظ و به خصوص اعتماد به نفس در سطح بالایی قرار داشته باشند. با توجه به این وضعیت بحرانی و خیلی بدی که پرسپولیس دارد به هیچ کدام از بازی‌ها به نتیجه‌گیری در آنها خوش‌بین نیستم. در طول بازی دفاع‌ها سردرگم هستند و مشخص نیست هافبک‌ها چه کاری انجام می‌دهند. سعید صادقی فکر کرده بازی در استقلال و پرسپولیس با تیم‌های دیگر یکی است و می‌تواند به راحتی از پس آن بر بیاید. مهدی عبدی چه نقشی در زمین دارد؟ اگر سرمربی بودم او را در تیم محلات هم بازی نمی‌دادم، پیراهن پرسپولیس برای بسیاری از بازیکنان گشاد است. بازیکنان پرسپولیس پول و امکانات بسیار خوبی در اختیار دارند و نمی‌دانم چه دغدغه و چه بهانه‌ای برای خوب بازی نکردن دارند؟
عباس کارگر در پایان خاطر نشان کرد: پرسپولیس نیاز به تغییرات بنیادی و ریشه‌ای دارد، مدیرعامل، مربیان و بازیکنان باید تغییرات اساسی کنند. انگار در مملکت ما ریشه فوتبالیست را ملخ خورده و دیگر استعداد ناب و بازیکن خارق‌العاده‌ای نمی‌بینیم. همه اینها به خاطر کمرنگ شدن نقش زمین‌های خاکی، آموزشگاه‌ها و مسابقات آموزشگاهی و همچنین توجه نکردن به فوتبال پایه است. متاسفانه در سال‌های اخیر فوتبال پایه به محلی برای زد و بند و دلالی تبدیل شده و پول حرف اول و آخر را می‌زند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره