نماد آخرین خبر

دلیل اصرار گل‌محمدی برای استفاده از پورعلی‌گنجی

منبع
آخرين خبر
بروزرسانی
دلیل اصرار گل‌محمدی برای استفاده از پورعلی‌گنجی

آخرین خبر/ چرا یحیی گل‌محمدی روی حضور مرتضی پورعلی‌گنجی در ترکیب تیمش اصرار دارد؟
به گزارش فوتبالی، از تمرینات و بازی‌های دوستانه اخیر قرمزها می‌توان پیش‌بینی کرد مرتضی پورعلی‌گنجی یکی از مهره‌های ثابت فصل بیست و دوم پرسپولیس است که تاکنون به دلیل مشکلات مربوط به ITC موفق به حضور در ترکیب قرمزها نشده است.
یحیی که شناخت خوبی از مرتضی پورعلی گنجی دارد به دنبال این است تا با حضور این مدافع ملی‌پوش در ترکیب قرمزها بتواند مشکلاتی که در بازیسازی از خط دفاع دارد را بر طرف کند.
بازیسازی از دفاع، کاری بود که محمدحسین کنعانی‌زادگان به خوبی انجام می‌داد، او به عنوان یک مدافع که پا به توپ خوبی داشته، درصد بالایی از پاس‌هایش را به مقصد می‌رساند همیشه مقصدهای درستی را برای پاس دادن انتخاب می‌کرد و استاد خارج کردن تیم از فشار پرس حریف بود. 
بعد از کنعانی، این روند در پرسپولیس عملا متوقف شد، هرچند که یحیی به دنبال این است است ورود مرتضی پورعلی‌گنجی، بتواند این روند را تغییر بدهد. مرتضی قبلا سابقه بازی در خط هافبک را دارد و مدافع پا به توپی به شمار می‌رود.
فعلا در غیاب پورعلی گنجی تنها گزینه جدی پرسپولیس برای فرار از پرس حریف در یک‌سوم دفاعی ، استفاده از بازی با پای خوب بیرانوند است.

بیرانوند به کمک پاس‌های خوبش در بازی مقابل فولاد نیز چند بار فشار را از روی خط دفاعی تیم برداشت، با این وجود اکتفا کردن به بازی با پای خوب این ستاره به تنهایی برای خروج از پرس حریف کافی نیست و به همین دلیل یحیی از مدیران پرسپولیس درخواست کرده تا هر چه زودتر شرایط بازی کردن پورعلی‌گنجی را فراهم کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید