نماد آخرین خبر

امیر علی‌اکبری و بازی مرگ و زندگی؛ راند آخر؟!

منبع
ايلنا
بروزرسانی
امیر علی‌اکبری و بازی مرگ و زندگی؛ راند آخر؟!

ایلنا/ امیر علی‌اکبری ستاره ورزش‌های رزمی ایران راهی سنگاپور شد تا در سومین مسابقه خود در one championship مسابقه بدهد.
مسابقه حیاتی که برای او حکم مرگ و زندگی دارد. امیر قبل از این دو بار ناک‌اوت شده و حالا در مسابقه سوم باید برنده باشد تا امیدش برای ادامه راه بیشتر شود. شکست امیر برای بار سوم می تواند عواقب بدی برای او داشته باشد. شاید این شکست به دوران تاخت و تاز امیر در مبارزه داخل قفس پایان بدهد. به همین خاطر هم شاید رقابت با فایتر ایتالیایی حکم مرگ و زندگی برایش داشته باشد.
امیر علی اکبری چهره استثنایی ورزش ایران است. کسی که سال 2010 در روسیه و مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان به مدال طلا رسید تا خبر از ورود یک نابغه به ورزش ایران بدهد. نابغه‌ای که البته در کشتی فرنگی روزهای خوبی را تجربه نکرد و با محرومیت مادام‌العمر از این ورزش دور شد اما برای نشان دادن نبوغش دست به کارهای بزرگتری زد و با درخشش در هنرهای ترکیبی ورزش‌های رزمی MMA علاقه‌مندان به ورزش را جذب خودش کرد. تصمیمی مهم و کارساز که زندگی این نابغه را به طور کل تغییر داد.
امیر موفقیت‌های زیادی را در MMA کسب کرد و به مراتب ورزشکاری بزرگتر از آنچه در کشتی فرنگی نشان داده بود، شد. او در این چند سال که در ورزش‌های رزمی مبارزه کرد صاحب 10 برد و 3 باخت شده و به عنوان یکی از چهره‌های محبوب این ورزش معرفی شده است.
حضور در لیگ رایزین اوج کارش بود که همان درخشش باعث شد تا به یکقدمی ورود به سازمان جهانی UFC برسد. هر چند که قرارداد او با این سازمان حرفه‌ای و بزرگ به دلیل ماجرای دوپینگش در کشتی فرنگی لغو شد اما با این حال به  یکی از محبوب‌ترین و پرمشتری‌ترین فایترها در MMA تبدیل شد.
حالا نزدیک به دو سال است که با لیگ one championship قرارداد بسته و برای این سازمان مبارزه می‌کند اما آمارش در اینجا چندان خوشایند نبوده و در دو مسابقه‌ای که در این لیگ برگزار کرده، دو بار ناک اوت شده تا حالا برای مسابقه سوم با برنامه جدیدی وارد قفس شود.

او از شش ماه پیش دوباره علیرضا استکی را به عنوان مربی انتخاب کرد و حالا با هم راهی سنگاپور شده‌‌اند تا در مسابقه روز جمعه با قدرت بیشتری حضور داشته باشد. مسابقه روز جمعه برای امیر بسیار مهم و خیلی سخت است؛ شاید این مسابقه سرنوشت را برای امیر تغییر بدهد؛ شاید اگر برنده شد روحیه تضعیف شده را بهبود ببخشد و شاید اگر بازنده شود برای همیشه قید حضور در قفس را بزند. حریف روز جمعه امیر علی اکبری فایتری از کشور ایتالیا است؛ مائورو چرلی که حریف قدرتمندی است. 14 برد و 4 باخت در کارنامه‌اش دیده می‌شود. فایتر سنگین وزنی که بسیار قدرتمند است؛ هم بوکسور خوبی است و هم موی‌تای‌کار حرفه‌ای، که همین کار امیر را سخت کرده است.
هم به لحاظ روانی برای امیر سخت است و هم اینکه حریفش نسبت به دو مبارزه قبلی بسیار قدرتمندتر شده است. دو بار ناک اوت شدن امیر باعث شده تا مبارزه روز جمعه برای او حکم مرگ و زندگی داشته باشد. شکست در ورزش همیشه تلخ و ناگوار بوده و همین الان یک سال از آخرین شکست او در این مسابقات گذشته اما هنوز در ذهن بسیاری از علاقه‌مندان به ورزش مانده است و به همین خاطر می‌خواهد با ذهنیت خوبی با ورزش خداحافظی کند.
امیر نمی‌خواهد برای بار سوم ناک اوت شود؛ به همین دلیل هم تمریناتش را به شکل منظمی دنبال کرده و با علی استکی هم کار کرده اما اگر این اتفاق برای او رخ بدهد و امیر برای بار سوم ناک اوت شود، مبارزه روز جمعه به آخرین رقابت او تبدیل می‌شود و امیر برای همیشه مبارزه در قفس را کنار می‌گذارد اما اگر برنده شد و یا حتی تا راند آخر توانست مبارزه کند این فرصت را به خودش می‌دهد که یک بار دیگر در قفس حاضر شود.
او یک فرصت دیگر به خودش می‌دهد تا شاید خداحافظی باشکوهی را از این ورزش داشته باشد و خاطره‌های خوبی که از خودش برای علاقه‌مندان به ورزش ساخته بود از بین نرود.
مسابقه روز جمعه برای امیر بسیار مهم و خیلی سخت است؛ شاید این مسابقه سرنوشت را برای امیر تغییر بدهد؛ شاید اگر برنده شد روحیه تضعیف شده را بهبود ببخشد و شاید اگر بازنده شود برای همیشه قید حضور در قفس را بزند. حریف روز جمعه امیر علی اکبری فایتری از کشور ایتالیا است؛ مائورو چرلی که حریف قدرتمندی است. 14 برد و 4 باخت در کارنامه‌اش دیده می‌شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره