نماد آخرین خبر

پشت پرده تماس فدراسیون فوتبال با علی دایی/ آسیا که هیچ؛ در فوتبال جهان می‌درخشیم

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
پشت پرده تماس فدراسیون فوتبال با علی دایی/ آسیا که هیچ؛ در فوتبال جهان می‌درخشیم

ورزش 3/ میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: هیچ فوتبالیستی جز اینکه صلاح فدراسیون و فوتبال را بخواهد نداریم. همه دلشان می‌سوزد ولی شاید بیانشان برای این دلسوزی فرق می‌کرده است.
میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه مجله فوتبال شبکه خبر، به سوالات مجری این برنامه در خصوص عملکردش در مدت سرپرستی فدراسیون و برنامه‌هایش برای انتخابات فدراسیون فوتبال پاسخ داد که خلاصه ای از آن را در ادامه می‌خوانید:
*اعضای کمیته فنی، افراد سرشناسی هستند که چندین سال عضو تیم ملی بودند یا آقای محصص که اکثر سرمربیان ما مدرک A خودشان را از ایشان گرفتند. ولی یادمان باشد که کمیته فنی یک کمیته مشورتی است. تصمیم‌گیر نیست. کمیته فنی به اعضای فدراسیون مشورت می‌دهذ.
*هفت نفر اعضای هیئت رئیسه بر ابقای ایشان تصمیم گرفتیم. ما اگر آقای اسکوچیچ را برکنار می‌کردیم یا مربی دیگر می‌آوردیم، تصمیم‌گیری می‌شد. ما این کارها را نکردیم و ایشان به کار خود ادامه دادند.
*به هرحال ما ایرانی هستیم. کسی که به ایران آمده، سالم کار کرده، تیمی که هیچ کسی مسئولیتش را قبول نمی‌کرد، به دور دوم و بعد هم جام جهانی رسانده است. به نظر من یک مقداری بی‌معرفتی بود اگر می‌خواستیم او را عوض کنیم. ما تصمیم نگرفتیم، ابقای ایشان موضوعی بود که وجود داشت.
*من با علی دایی تماس گرفتم تا ایشان را ببینم. خود ایشان را روی خط بیاورید بپرسید. همین الان که با شما صحبت می‌کنم دو روز قبل، آخرین قسط مالیات آقای کی‌روش را در حدود یک میلیارد تومان پرداخت کردیم. ما نمی‌خواهیم هیچ باری را روی دوش ملت و دولت بگذاریم. سعی می‌کنیم با حداقل هزینه بهترین نتیجه را بگیریم. ما با آقای اسکوچیچ تا ۲۰۲۳ قرارداد داریم. تعجب می‌کنم دوستان می‌گویند هیئت رئیسه تشکیل شده یا نشده است. وظیفه داریم ایشان را صددرصد حمایت کنیم و این کار را می‌کنیم.

*هیچ فوتبالیستی جز اینکه صلاح فدراسیون و فوتبال را بخواهد نداریم. همه دلشان می‌سوزد ولی شاید بیانشان برای این دلسوزی فرق می‌کرده است. قطعا بچه‌هایی که پست مخالف گذاشتند اگر به مربیگری یا مدیریت برسند کلام‌شان فرق خواهد کرد. خود بازیکنان به این بلوغ رسیده‌اند که این دو دستگی باید کنار برود و باید فقط برای کشور و پرچم‌مان تلاش کنند. فوتبال یک پدیده شادی‌آفرین و وحدت‌آفرین است. نباید این را فراموش کنیم. مطمئن باشید با اردوی جدیدی که در اتریش برنامه‌ریزی کردیم، برنامه سنگال که قطعی شده و ان‌شاءالله حریف دیگر هم قطعی شود، اردوی خوبی خواهیم داشت و سعی می‌کنیم با بهترین کیفیت در این دو بازی حاضر شویم."
*در همین مدت کوتاه تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان ما قهرمان کافا شدند. بانوان ایرانی به سختی با ایجاد یک انقلاب و سنی پایین‌تر نایب قهرمان کافا شدند. فوتسال و فوتبال ساحلی ما بازی می‌کنند و قول می‌دهم بار دیگر به صدر آسیا بازگردند. نوجوانان و جوانان ما یک سال و نیم به خاطر کرونا تمرین نکردند. تیم نوجوانان اکنون در ازبکستان است. قطعا باید به صدر آسیا بازگردیم. با استعدادیابی در کشور حدود ۳۰ هزار جوان زیر ۱۹ و ۱۶ سال آقایان و زیر ۱۶ سال بانوان را دیدیم. شک نکنید به فوتبال آسیا که هیچ به فوتبال جهان باز می‌گردیم‌.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره