نماد آخرین خبر

خبر بد برای چلسی؛ ابتلای دروازه‌بان تیم زنان به سرطان

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
خبر بد برای چلسی؛ ابتلای دروازه‌بان تیم زنان به سرطان

ورزش 3/ آن کاترین برگر، دروازه‌بان تیم ملی زنان آلمان، بار دیگر به سرطان مبتلا شده است.
برگر که پیش از این یک بار به سرطان تیروئید مبتلا شده بود، حالا بار دیگر باید با این بیماری دست و پنجه نرم کند. 
در سال 2017 این بازیکن در تورنمنت انگلیس به میدان نرفت و مشخص شد که از بیماری سرطان تیروئید رنج می‌برد. در حالی که بسیاری تصور می‌کردند که او به طور کامل درمان شده اما حالا این بیماری با قدرت برگشته است. 
گفته می‌شود روند  درمانی او از این هفته در لندن آغاز شده است. این دروازه‌بان چلسی چهار سال قبل موفق شد این بیماری را با عمل جراحی و شیمی درمانی شکست دهد و بسیاری امیدوار هستند که این اتفاق بار دیگر رخ دهد. 
او در مراسم معارفه تیم ملی که سه‌شنبه عصر برگزار شد غایب بود و مدیران این تیم دلیل آن را «مسائل شخصی» عنوان کردند اما برگر شب گذشته شخصا پستی را در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت تا این موضوع را اعلام کند.  
این دروازه‌بان آلمانی نوشت:« من همیشه گفته‌ام که ورزشکاران باید هر روز بجنگند تا در بهترین شرایط خودشان باشند. حالا من به این جنگیدن ادامه خواهم داد و امیدوارم که با انتشار عمومی مسیری که در حال طی کردنش هستم، بتوانم به کسانی که در موقعیتی مشابه قرار دارند کمک کنم.»

برگر یک سال قبل در گفتگو با بیلد درباره این بیماری و روند درمانش اظهار داشت:« من تنها دو سال داشتم. اول این بود که آیا از دنیا خواهم رفت. دکتر به من گفت که این قابل درمان‌ترین نوع سرطان است. سوال دومم این بود که اگر نمیرم، آیا می‌توانم دوباره فوتبال بازی کنم؟»
او درباره روند درمانش گفت:« من قرصی می‌خوردم که بدنم را رادیو اکتیو می‌کرد تا سلول‌های سرطانی را از بین ببرد، در طول این مدت نباید با دیگران در ارتباط می‌بودم. سه روز در اتاقی تنها بودم. این سخت‌ترین بخش درمان از نظر روانی بود. سه روز بدون هوای تازه و نور خورشید. پرستاران در لباس‌های فضانوردی برایم غذا می‌آوردند و من باید در دورترین گوشه اتاق می‌ماندم. این اتاق شبیه سیاه‌چال بود. احساس می‌کردم آدم فضایی هستم اما چند تمرینی که مربی دروازه‌بان‌ها برایم نوشته بود را انجام دادم. پرستاران می‌گفتند هرگز ندیدند کسی در آنجا تمرین کند. این بلندپروازی من بود.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره