نماد آخرین خبر

عبدی: برای کسب تجربه دنبال شرایط سخت هستیم

منبع
فارس
بروزرسانی
عبدی: برای کسب تجربه دنبال شرایط سخت هستیم

فارس/ سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان به تشریح آخرین شرایط شاگردانش در ازبکستان پرداخت.

حسین عبدی، درباره اولین دیدار ملی پوشان برابر تیم میزبان (ازبکستان) که با تساوی یک بر یک به اتمام رسید، اظهار داشت: همانطور که می دانید برخی از بازیکنان برای اولین بار بود که اعزام می شدند و در مقابل تیم قدرتمندی همچون ازبکستان قرار گرفتند. تیم میزبان برای این دیدار تمامی شرایط را مهیا کرده بود تا بتواند پیروزی را از آن خود کند. حضور پر شور تماشاگران در ورزشگاه جار، داوری ودیگر موارد از سوی ازبک ها به گونه ای بود که بازیکنانم بازی سختی را پیش روی خود داشتند چرا که اولین بار حضور در خارج از کشور، نخستین بار حضور در استادیوم پر تماشاگر و دیگر موارد را تجربه می کردند.
وی ادامه داد: ازبک ها تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا باخت شان مقابل قهرمان کافا ( تیم نوجوانان ایران) را جبران کنند. تا دقیقه 97 بازی ما پیروز میدان بودیم . پس از به ثمر رساندن گل توسط ایران، متاسفانه داوری به گونه ای شد که اکثر اتفاقات و خطاهایی که بر روی بازیکنان ما رخ می داد، گرفته نمی شد. زمان بازی با وقت اضافه 96 دقیقه بود که یک دقیقه بیشتر از سوی داور وقت اضافه گرفته شد و در نهایت روی یک اشتباه ساده توسط ملی پوشان ما، ازبک ها به گل رسیدند و بازی به تساوی کشیده شد. در مجموع بازی خوبی بود و از عملکرد شاگردانم راضی هستم.
سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان عنوان کرد: ما آنالیز خوبی از تیم ازبکستان داشتیم و به طور کامل حریف را ارزیابی کرده بودیم. بازی فوق العاده خوبی را انجام دادیم و اگر نمی‌دانستیم بازیکنان در رده سنی ۱۶ سال هستند، فکر می کردیم به تماشای مسابقه یک تیم در رده بزرگسالان با تجربه ای بالا، با نظم و انضباط از لحاظ تاکتیکی، تیمی و شیوه بازی نشسته ایم. در واقع ما دنبال چنین تجربه‌هایی هستیم که ملی پوشان در شرایط سخت قرار بگیرند و مدیریت رفتار و بازی داشته باشند. اگر در تهران بودیم، بدون شک بازیکنان چنین تجربه ای را کسب نمی‌کردند. تجربه در زمین حریف، تماشاگران بیشمار، داوری و دیگر موارد باعث شد تا بازیکنان در چالش جدید باشند و بدانند که در چنین مواقعی، چه نوع بازی را از خود به نمایش بگذارند.
عبدی گفت:بازیکنان دو تیم ایران و ازبکستان نمایش خوبی داشتند و خوشحالم که بچه ها چنین تجربه مفیدی را کسب کردند. در واقع در تمامی مسابقات چه به صورت رسمی و غیررسمی، ما زننده اولین گل بودیم و با تلاش، سعی بر ثبت بهترین نتیجه و عملکرد داشته و داریم. فوتبال هست و روی یک اتفاق، گل به ثمر می‌رسد.آینده تیم های ملی همین بازیکنان نوجوان و جوان هستند که در میادین تجربه کسب می کنند. بازیکنان خوبی در این رده حضور دارند که می توانند عملکرد خوبی از خودشان به جای بگذارند.
وی در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال درباره دیدار مقابل تاجیکستان گفت: عصر دیروز به استادیوم رفته و دیدار تیم های تاجیکستان و ژاپن را آنالیز کردیم. بعد از 7 گلی که تیم تاجیکستان از ما در بازیهای کافا دریافت کرده بود، اکنون با یک کادر جدید مربیگری به این تورنمنت آمده و باید با تفکر کادر فنی جدید این تیم آشنا می شدم.  بر همین اساس با دقت بازی دو تیمی که در آسیا از قدرتهای فوتبال در رده سنی پایه به شمار می روند، آنالیز و ارزیابی کردیم.
سرمربی تیم ملی نوجوانان توضیح داد: حضور در ازبکستان به ما کمک بسزایی خواهد کرد تا بهترین شاکله از تیم خود را برای مرحله مقدماتی آسیا آماده و در اختیار داشته باشیم. این بازیها به ما نقاط ضعف و قوت تیم را نشان می دهد و بدون شک با برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نکات مثبت تیم، سعی میکنیم تا بهترین عملکرد را از خود به جای بگذاریم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید