نماد آخرین خبر

تمدید تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فوتبال ایران از سوی AFC

منبع
مهر
بروزرسانی
تمدید تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فوتبال ایران از سوی AFC

مهر/ با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون ایران تا رفع ایرادات و نواقص همچنان ادامه خواهد داشت.

به نقل از سایت AFC، کارگروه صدور مجوز باشگاه‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا در چهارمین جلسه خود که امروز برگزار شد، از فدراسیون عضو به خاطر توانایی‌هایشان برای تطبیق سیستم‌های مجوز باشگاه‌ها با تغییرات فصل جدید رقابت‌های باشگاه‌های AFC تمجید کرد.
مقررات به روز شده مجوز باشگاه‌های AFC (نسخه ۲۰۲۲) در ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲ لازم الاجرا شد و چندین به روز رسانی مهم را در خود جای داد که هنگام اعطای مجوز به باشگاه‌های شرکت کننده در مسابقات باشگاه‌های AFC از فصل ۲۰۲۳/۲۰۲۴ به بعد قابل اجرا هستند.
بر اساس تصمیم این کارگروه، تعلیق اعمال شده برای کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال تاجیکستان پس از اصلاح بیشتر نواقص برطرف شد.
علاوه بر این، کارگروه مجوز حرفه‌ای AFC با تمدید و حفظ تعلیق اداره صدور مجوزه باشگاه‌های فدراسیون فوتبال ایران تا زمان رفع تمام ایرادات موافقت کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، کنفدراسیون فوتبال آسیا سال گذشته تیم‌های پرسپولیس و استقلال ایران را به دلیل عدم صدور مجوز حرفه‌ای، از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشت و در ادامه تخلفات کمیته صدور مجوز حرفه‌ای کشورمان، این کمیته را به حالت تعلیق در آورد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره