نماد آخرین خبر

رییس سازمان خصوصی‌ سازی: با بورسی شدن سرخابی‌ها، جعبه سیاه دو تیم باز شد

منبع
طرفداري
بروزرسانی
رییس سازمان خصوصی‌ سازی: با بورسی شدن سرخابی‌ها، جعبه سیاه دو تیم باز شد

طرفداری/ حسین قربان زاده در مراسم بازگشایی نماد سرخابی‌ ها در فرابورس صحبت هایی را بیان کرد. حسین قربان زاده  اظهار کرد: بورسی شدن استقلال و پرسپولیس فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرد و با این اتفاق جعبه سیاه دو تیم باز شد.
وی با اشاره به روش بورسی شدن دو باشگاه، عنوان کرد:
روش افزایش سرمایه از طریق سلب حق تقدم کمک کرد باشگاه‌ها نیز منتفع شوند. بر این اساس هر باشگاه ماهانه بالغ بر چهار میلیارد تومان از محل درامد حاصل از افزایش سرمایه منتفع می‌شوند.
قربان زاده از تشکیل یک کمیته مصارف برای هر دو باشگاه خبر داد و افزود:
این کمیته با حضور مدیران عامل دو باشگاه و معاون وزیر ورزش برگزار می‌شود و مصوباتی مشخصی دارد. مهم‌ترین مصوبه درصدهایی است که باشگاه‌ها که از منابع حاصل از پذیره نویسی و ورود به بورس کسب کردند مورد استفاده قرار می‌دهند. بر این اساس حدود ۵ درصد برای پرداخت بدهی‌های معوق، حدود ۵ درصد برای بازارگردانی و حدود ۶۵ درصد نیز برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
رییس سازمان خصوصی‌سازی در مورد بدهی‌های مالیاتی دو باشگاه نیز توضیح داد:

این موضوع در جلساتی با سازمان امور مالیاتی مورد بررسی قرار گرفته است. بخشی از این مالیات بخشیده خواهد شد به شرطی که اصل مالیات پرداخت شود. برای این منظور ۸۰ درصد تضمین گرفته شده است.
قربان زاده با اشاره به بازگشایی نماد استقلال در معاملات امروز اظهار کرد:
در کم‌تر از یک ساعتی که نماد استقلال بازگشایی شد، ۱۴۴ میلیون برگه سهم به ارزش ۵۸ میلیارد تومان معامله شد. ارزش کل باشگاه استقلال نسبت به قیمت گذاری، ۵۷ درصد افزایش یافته است. قسمت اعظم معاملات نیز توسط حقیقی‌ها انجام شده است.
وی در مورد زمان بازگشایی نماد پرسپولیس نیز گفت:
سال مالی پرسپولیس ۳۱ خرداد ماه است و دو ماه برای ارایه صورت‌های مالی فرصت داشتند.
رییس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد:
صورت‌های مالی این باشگاه نیز تنظیم شد اما ناظر بازار نکاتی را مطرح کرد که باید رعایت می‌شد. امیدوارم نماد این تیم نیز اوایل هفته آینده بازگشایی شود.
رییس سازمان خصوصی‌سازی از هواداران دو باشگاه تقاضا کرد از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند و تاکید کرد:
معاملات دو باشگاه باید بر اساس منطق باشد. رقابت اصلی در زمین بازی است نه در تابلوی معاملات. آوردن رقابت حاشیه‌ای روی تابلو در بلند مدت به ضرر دو باشگاه است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره