ورزش 3/ مهدی طارمی درغیاب سردار آزمون یکبار دیگر در پست وینگر چپ به کار گرفته شده است.
مهدی طارمی با درخشش در سیستم 2-4-4 برانکو ایوانکوویچ درشرایطی که به عنوان یکی از دو مهاجم قرمزپوشان به میدان می‌رفت توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی فراخوانده شد ولی در مسیر جام جهانی 2018 روسیه این بازیکن بیشتر در پست وینگر چپ به  کار گرفته می‌شد؛ تفکراتی که با جدایی سرمربی پرتغالی تیم ملی تغییر کرد و او به ویژه در دوران دراگان اسکوچیچ بیشتر در سیستم 2-4-4 این مربی کروات یکی از دو مهاجم تیم بود و زمانی که سردار آزمون به هر دلیل غیبت داشت، طارمی در ترکیب 1-3-2-4 مهاجم هدف تیم می‌شد.
حالا اما با بازگشت کارلوس کی‌روش شرایط برای مهدی طارمی که طی سال‌های اخیر ستاره بی چون و چرای فوتبال پرتغال بوده و در پست مهاجم هدف موفق به درخشش در این لیگ و تیم‌های ریوآوه و پورتو شده، تغییر کرده و این بازیکن بار دیگر یک خط عقب تر به بازی گرفته شده است.
طارمی در مصاف با اروگوئه که اولین دیدار کی روش با تیم ملی ایران در بازگشت بود در نیمه دوم جانشین مهدی ترابی در پست وینگر چپ شد و در مصاف با سنگال هم بار دیگر سرمربی پرتغالی تیم ملی همین نقش را برای او در نظر گرفته است.
با این وصف می‌توان به جرات گفت که کی‌روش قصدی برای استفاده از این بازیکن در پست مهاجم هدف ندارد و حتی اگر سردار آزمون نباشد، مانند دیدار برابر سنگال این کریم انصاری فرد خواهد بود که به عنوان تک مهاجم تیم ملی فوتبال ایران بازی خواهد کرد.
این نقش مهدی طارمی البته که او را از دروازه دورتر خواهد کرد و او وظایف مهمی در فاز دفاعی تیم هم برعهده خواهد داشت.
ستاره ملی پوش پورتو در مصاف با اروگوئه در همین نقش توانست روی همکاری زیبای سامان قدوس و انصاری فرد که به او ختم شد زننده تک گل بازی باشد و حالا باید دید در دیدار با سنگال چه عملکردی از خود در نقش جدیدی که برعهده او گذاشته شده ارائه می‌کند.
البته نکته قابل توجه دیگر این است که با توجه به شرایط بازی گاهی شاهد تغییر بازیکنان در پست‌های مختلف هستیم و گاهی مشاهده می‌شود که طارمی جای انصاری فرد را در نوک خط حمله تیم می‌گیرد؛ درست مانند لحظه ای که گل او در مقابل اروگوئه به ثمر رسید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید