ورزش 3/ کارلوس کی‌روش در پایان دیدار برابر سنگال، به شکل جالب‌توجهی برابر سرمربی حریف خم شد.
دیدار ایران و سنگال، به صحنه تقابل دوباره آلیو سیسه و کارلوس کی روش تبدیل شده بود. 2 سرمربی مطرح دنیای فوتبال که در ماه های گذشته رقابت سختی با یکدیگر در قاره آفریقا داشتند و این بار، آنها در یک بازی تدارکاتی و با هدفی مشترک، به نبرد با هم رفتند.
نبرد نخست این 2 نفر، به بهمن سال قبل و دیدار فینال جام ملت های آفریقا برمی‌گردد. کی روش توانست ظرف مدت کوتاهی، مصر بحران زده را به دیدار فینال برساند و مقابل سنگال قدرتمند قرار گرفت اما در نهایت و پس از تساوی بدون گل در پایان 120 دقیقه تلاش، این تیم آلیو سیسه بود که توانست در ضربات پنالتی به پیروزی دست پیدا کرده و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
این آخرین دوئل مصر و سنگال نبود. آنها در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی و در دیدار مرگ و زندگی به مصاف هم رفتند. بازی رفت را فراعنه با یک گل پیروز شدند و همین نتیجه در بازی برگشت و به سود سنگال تکرار شد و این بار نیز ضربات پنالتی تیم برنده را مشخص کرد که شاگردان آلیو سیسه با پیروزی در این مسابقه، راهی جام جهانی شدند.

پس از تغییرات روی نیمکت تیم ملی، کارلوس کی روش به جای دراگان اسکوچیچ هدایت ایران را برعهده گرفت و او در مسابقه ای که از قبل مقدماتش چیده شده بود، باز هم مقابل سنگال قرار گرفت که این بار تلاش دو تیم، با تساوی یک – یک همراه بود.
پس از سوت پایان این مسابقه، نحوه برخورد کارلوس کی روش و آلیو سیسه در نوع خود جالب بود. سرمربی پرتغالی نزد همتای خود رفت و به نشانه احترام، تعظیم کرد و سپس او و سرمربی سنگالی همدیگر را در آغوش گرفته و به خوش و بش پرداختند.
این صحنه ها توسط کارگردان تلویزیونی نیز به نمایش درآمد و چهره خندان سیسه و کی روش، مورد توجه قرار گرفت. با وجود رقابت سختی که این 2 سرمربی طی ماه های گذشته و در قاره آفریقا با یکدیگر داشتند، این احترام و صمیمیت نیز در نوع خود جالب بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید