ورزش 3/ تیم‌ملی اسپانیا در زمین پرتغال با گل دقیقه 88 آلوارو موراتا پیروز شد و به نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا صعود کرد. پرتغال در عین ناباوری در خانه حذف شد.
امشب از آخرین روز دور گروهی لیگ ملت های اروپا، پرتغال میزبان اسپانیا بود. پرتغال تنها به یک تساوی برای صعود به نیمه نهایی نیاز داشت ولی اسپانیا باید پیروز می شد تا به نیمه نهایی برود. کریستیانو رونالدو از ابتدا در ترکیب پرتغال حضور داشت و با دیوگو ژوتا و برناردو سیلوا مثلث خط حمله پرتغال را تشکیل داده بودند. در خط حمله اسپانیا هم آلواور موراتا، پابلو سارابیا و فران تورس حضور داشتند.
اولین موقعیت بازی را اسپانیا خلق کرد ولی ضربه سارابیا راهی به دروازه پیدا نکرد. بازی در اختیار اسپانیا بود و این تیم 70 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت. در دقیقه 24 شوت از راه دور محکم روبن نِوِس را اونای سیمون، گلر اسپانیا، برگشت داد.
در دقیقه 33 بازهم سیمون منجی اسپانیا شد و ضربه خطرناک ژوتا از درون محوطه جریمه را با واکنشی عالی برگشت داد.
در دقیقه 38 بازی نیز شوت از راه دور برونو فرناندز که با پای چپ زده شده بود، با اختلافی اندک از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه 42 نیز ضربه فران تورس با اختلاف از روی دروازه راهی اوت شد تا نیمه اول با تساوی بدون گل تمام شود.
دو دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود که اشتباه عجیب دنی کارواخال باعث شد تا رونالدو با اونای سیمون تک به تک شود اما گلر اسپانیا با خروج به موقع و یک واکنش عالی به رونالدو اجازه گلزنی نداد.

در دقیقه 56 ضربه کارلوس سولر از روی دروازه به بیرون رفت. چهار دقیقه بعد با تصمیم لوئیس انریکه، گاوی، پدری و یرمی پینو وارد میدان شدند. در دقیقه 70 بازی دنی کارواخال تقریبا از روی خط دروازه اجازه نداد ضربه روبن دیاز وارد دروازه اسپانیا شود. هفت دقیقه بعد شوت آلوارو موراتا را گلر پرتغال راهی کرنر کرد.
اسپانیا در دقیقه 88 مزد بازی بهتر خود در نیمه دوم را گرفت و به گل رسید. سانتر عالی دنی کاروخال از سمت راس در تیر دوم به نیکو ویلیامز رسید. او با ضربه سر توپ را در دهانه دروازه به آلوارو موراتا پاس داد تا او به راحتی گل برتری را بزند.
در دقیقه 90 شوت رونالدو در درون محوطه جریمه را اونای سیمون مهار کرد تا بهترین بخت پرتغال از دست برود.
در دیگر مسابقه این مرحله تیم‌های سوئیس و جمهوری چک مقابل هم قرار گرفتند که این بازی با نتیجه 2 بر یک به سود سوئیس تمام شد. در گروه دوم این مسابقات تیم ملی اسپانیا با 11 امتیاز صدرنشین شد و به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد. پرتغال با 10 امتیاز در رده دوم ایستاد و تیم‌های سوئیس و جمهوری چک به ترتیب با 9 و 4 امتیاز در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
به این ترتیب تیم‌های کرواسی، ایتالیا، هلند و اسپانیا به مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های لیگ ملت های اروپا صعود کردند.
نتایج سایر بازی‌های به شرح زیر است:
پرتغال صفر - اسپانیا یک
سوئیس 2 - جمهوری چک یک
آلبانی یک - ایسلند یک
جمهوری ایرلند 3 - ارمنستان 2
نروژ صفر - صربستان 2
سوئد یک - اسلوونی یک
اوکراین صفر - اسکاتلند صفر
یونان 3 - ایرلند شمالی یک
کوزوو 5 - قبرس یک


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید