تسنیم/ پیشکسوت کشتی گفت که رحمان عموزاد سال به سال بهتر می‌شود و بدون شک در آینده تبدیل به حسن یزدانی دوم خواهد شد.
فردین معصومی در واکنش به پخش شکستش مقابل بلال ماخوف در برنامه تلویزیونی که از او دعوت شده بود، اظهار داشت: زیاد برایم مهم نبود، شاید آنها فکر کردند این کار جذاب است. چون با صادق گودرزی هم همین کار را کردند، قاعدتا به نظرشان این کار جذاب بوده ولی برای من مهم نبود. بعد از برنامه دیدم دوستان محبت  کرده و هم تماس می‌گیرند و هم استوری گذاشتند. این نشان دهنده این است که مردم هنوز ما را فراموش نکرده و در ذهن‌شان هستیم.
وی در مورد وضعیت پسرش امیررضا و اینکه آیا امسال کارش را در رده سنی بزرگسالان دنبال خواهد کرد، گفت: امیررضا فقط فکرش امیدهاست. اردوی‌شان خیلی وقت است که درحال برگزاری است، اما امیررضا امتحان آخر سالش مانده بود که به خاطر شرکت در مسابقات در آن غیبت داشت و به همین دلیل از محسن کاوه اجازه گرفت و در اردوی قبلی حاضر نبود. با این حال تمریناتش را طبق دستورات و برنامه کادرفنی انجام می‌داد. عملکرد امیررضا در مسابقه قبلی فراتر از رده سنی جوانان بود. او با این فیزیک مناسب و زحمتی که می‌کشد یک سروگردن از حریفانش بالاتر بود، اگر لیاقتش را داشته باشد در رده سنی امید هم ملی‌پوش شده و به مسابقات جهانی می‌رود.
دارنده مدال برنز کشتی جهان در خصوص عملکرد تیم ملی آزاد در مسابقات جهانی بلگراد تصریح کرد: خوب بود ولی بهتر هم می‌توانست باشد. در 10 وزن 7 مدال گرفتیم، محمدحسین محمدیان هم می‌توانست روی سکو باشد ولی فکر می‌کنم بعد از آن مشکلی که برایش پیش آمد و 4 سال از مسابقه دورش کرد، به خودباوری نرسیده که خودش را در میدان بزرگ پیدا کند.  محمدیان لیاقت دارد که هم صاحب دوبنده تیم ملی و هم مدال جهانی شود.
معصومی ادامه داد: در بین بچه‌های ما آنهایی باختند که حریفان‌شان با کشتی ایرانی ما را بردند. در حالی که ما قبلاً خودمان همه را با کشتی ایرانی می‌بردیم اما حالا از این محل آسیب می‌بینیم. سال گذشته در مسابقات جوانان جهان بودم، احساس کردم آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیدند که ما فهمیدیم دلیل شکست‌مان مقابل آنها آمادگی جسمانی است و ما هم می‌خواهیم روی تشک از نظر نفس بِبٌرند و بعد آنها را ببریم. حالا آنها دنبال تکنیک رفته‌اند و در بلگراد هم دیدیم در هر وزنی که مقابل ما برنده شدند، با زیرگیری بود و به پا رسیدند. تیلور، جردن باروز یا اسنایدر که در همان ابتدای مبارزه دوخم کرده و به پای محمدیان رسید. البته یونس امامی کشتی با کایل دِیک را برده بود، خیلی خوب کشتی گرفت اما کشتی را از دست او درآوردند.
عضو سابق کادرفنی تیم ملی آزاد جوانان در مورد دو طلایی تیم ملی در مسابقات جهانی صربستان گفت: قبل از کشتی رحمان عموزاد و کامران قاسم‌پور گفتم که آنها با همان ایرانی کشتی گرفتن می‌توانند برنده شوند. کامران باید زیرگیری می‌کرد که انجام داد و راحت هم برد. رحمان که همیشه به او «رحمان بی‌رحم» می‌گویم، اصلاً به کشتی‌گیر آمریکایی فضا نداد، یک بار فضا داد و در آن فعل و انفعال، 6-7 امتیاز گرفت اما بعد از آن امانش را برید و آنقدر زیرگیری کرد که این کشتی را برد. هر کدام از بچه‌های ایران به پا برسند، برنده می‌شوند. رحمان عموزاد سال به سال بهتر می‌شود و شک نکنید که حسن یزدانی دوم خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید