ورزش 3/ لیونل اسکالونی، سرمربی تیم ملی آرژانتین، قراردادش با فدراسیون فوتبال این کشور را تا سال 2026 تمدید کرد.
اسکالونی که چهار سال پیش هدایت تیم ملی آرژانتین را برعهده گرفت، حالا قرار است تا چهار سال دیگر نیز در این سمت بماند. 
چیکی تاپیا، رییس فدراسیون فوتبال آرژانتین، پس از پیروزی 0-3 شب گذشته برابر جامائیکا گفت:«با افتخار اعلام می‌کنم که ما به توافق جدیدی با اسکالونی تا  پایان جام جهانی 2026 دست پیدا کردیم.»
این مربی آرژانتینی در سال 2018 و پس از برکناری خورخه سامپائولی به عنوان سرمربی تیم ملی آرژانتین انتخاب شد. سامپائولی با این تیم به جام جهانی 2018 روسیه رفت، از گروهش صعود کرد اما در مرحله یک هشتم حریف فرانسه شد و با شکست برابر این تیم از گردونه رقابت‌ها حذف شد. 
او در طول مدت حضورش روی نیمکت آرژانتین به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کرده است که شاید مهم‌ترین آنها رساندن این تیم به قهرمانی کوپا آمه‌ریکا در سال گذشته بود.  
این اولین جام قهرمانی مهمی بود که آرژانتین پس از قهرمانی در کوپا آمه‌ریکای 1993 به دست آورد و به حسرت طولانی آنها در طول این سال‌ها پایان داد. 
اسکالونی همچنین رکوردی قابل توجه را برای خودش به ثبت رسانده است. آخرین باری که آرژانتین تحت هدایت این مربی شکست خورد به نیمه نهایی کوپا آمه‌ریکا برابر برزیل در دوم جولای 2019 برمی‌گردد و این تیم از آن زمان تا به حال در هیچ دیداری طعم شکست را نچشیده است. 
آنها امیدوار هستند که بتوانند با هدایت این مربی 44 ساله به حسرت قدیمی‌شان در جام جهانی 2022 پایان دهند و بار دیگر جام قهرمانی را این بار با حضور لیونل مسی بالای سر ببرند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید