ورزش 3/ روزبه چشمی به نظر ریکاردو ساپینتو دیگر به خط دفاع استقلال نخواهد رفت و در خط هافبک به کار گرفته خواهد شد.

روزبه چشمی یکی از بازیکنان توانمند استقلال است که در دو پست دفاع وسط و هافبک تدافعی سابقه بازی دارد. به یاد داریم که قبل از جام جهانی 2018 روسیه زمانی که چشمی در پست هافبک دفاعی برای استقلال بازی می‌کرد، کی‌روش او را به عنوان مدافع وسط دعوت کرد و حتی در مصاحبه‌ای چشمی را «مدرن‌ترین مدافع ایران» خواند.
در آن زمان بر سر پست بازی چشمی در استقلال و تیم ملی که باهم متفاوت بود، بحث های متعددی پیش آمد . اگرچه چشمی در لیست نهایی کارلوس کی‌روش برای اردوی اتریش جایی نداشت، اما با توجه به سابقه چشمی در تیم کی‌روش او هنوز برای دعوت شدن و حضور در لیست نهایی جام جهانی امیدوار است.
نکته مهم اما این است که ریکاردو ساپینتو قصد ندارد از چشمی در ترکیب استقلال در پست دفاع وسط استفاده کند. روزبه در بازی های گذشته استقلال به عنوان هافبک وسط به میدان رفته و نمایش خوبی هم داشته است. از طرف دیگر ترافیک بازیکنان در پست دفاع وسط باعث شده که سرمربی استقلال فکر بازی کردن چشمی در دفاع را از سر خود خارج کند.
چشمی حالا به عنوان یک هافبک وسط و در پستی که در دوران گذشته تخصص بازی در آن را داشت، در استقلال به میدان می‌رود. او خودش بارها اعلام کرده در هر پستی که سرمربی تیم صلاح بداند بازی می‌کند و اکنون نیز به عنوان هافبک کارش را جلو می‌برد.
با این شرایط باید دید با وجود اینکه تیم ملی اردوی رسمی دیگری تا جام جهانی نخواهد داشت، آیا چشمی این شانس را پیدا خواهد کرد تا نظر کی‌روش را برای جام جهانی جلب کند یا اینکه او برخلاف 4 سال پیش این تورنمنت بزرگ را از دست می‌دهد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید