آخرین خبر/ دلیل اینکه کمیته‌فنی فدراسیون فوتبال علاقه‌ای به همکاری با کارلوس کی‌روش نداشت، چه بود؟
به گزارش فوتبالی، حتما خاطرتان هست که وقتی کمیته فنی فدراسیون فوتبال، صلاحیت اسکوچیچ برای ادامه ماندن در تیم ملی را تایید نکرد، نام کی‌روش به عنوان یکی از گزینه‌های جانشینی او منتشر شد که اعضای کمیته فنی، سرمربی اسبق تیم ملی را گزینه خوبی برای هدایت تیم ملی ندانستند منتهی شرایط طوری رقم بخورد که نه تنها اسکوچیچ در آن زمان، در تیم ملی ابقا شد بلکه نهایتا بعد از چند ماه، کی‌روش جای او را گرفت.
ابراهیم قاسمپور یکی از اعضای سابق کمیته فنی فدراسیون فوتبال، در مصاحبه‌ای که با یک روزنامه غیرورزشی داشته، درباره اینکه چرا در آن مقطع، با بازگشت کی‌روش مخالفت شد، گفته است: بخش زیادی از این مخالفت به خاطر مسائل غیرفنی بود؛ کمااینکه به مسائل فنی هم ایرادهایی وارد بود که چندان اهمیت نداشت. این مسائل غیرفنی ابعاد مختلفی داشتند، ازجمله اینکه او از بالا به همه چیز نگاه می‌کرد، خیلی خودرأی بود و نوع برخوردش با مربیان ایرانی وقت که در کنارش کار می‌کردند، به‌گونه‌ای بود که آنها را فراری داد. نوع رفتارش با مسئولان وقت ورزش کشور ازجمله رئیس فدراسیون فوتبال هم شامل همین مسائل بود. برخی مسائل دیگر هم وجود داشت که خود رسانه‌ها بیشتر به آنها دامن می‌زدند که همگان از آن آگاه هستند. به‌طور مثال بازیکنانی که دعوت می‌شدند و او بعدا آنها را لژیونر می‌کرد و از این دست موارد که اکثریت قریب به اتفاق این مباحث را تایید می‌کردند و به همین دلایل در کمیته فنی در آن زمان مخالفت‌هایی برای بازگشت ایشان وجود داشت.
او در ادامه صحبتهایش، به دلایل فنی کمیته فنی با بازگشت کی‌روش هم اشاره کرده است: ایرادهای فنی به کی‌روش نیز یکی به همان مساله انتخاب‌های او برمی‌گشت و در وهله بعدی ما در فاز حمله معتقد بودیم که کار چندانی نشده و پیشرفت زیادی نداشته‌ایم و این مربی پرتغالی فقط به فاز دفاعی و ساختار مستحکم در این فاز اکتفا می‌کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید