ورزش 3/ روبرت لواندوفسکی امشب هم برای بارسا گلزنی کرد تا به رکورد 9 گل در هفت بازی ابتدایی خود در لالیگا برسد. او در این هفت هفته رکوردهایی به ثبت رسانده که لئو مسی و کریستیانو رونالدو نیز نداشتند.
بارسا از ساعت 22.30 در زمین مایورکا به میدان رفته و نیمه نخست را با تک گل روبرت لواندوفسکی پیروز به رختکن رفت. او در دقیقه 20 و در درون محوطه جریمه مایورکا با یک کنترل خوب و چرخشی زیباتر، توپ را با شوتی دقیق راهی کنج دروازه مایورکا کرد تا بارسا 0-1 پیش بیفتد. گل لواندوفسکی بارسا را از فشار چند دقیقه ای مایورکا خارج کرد و اجازه داد تا پایان نیمه اول بر توپ و زمین مسلط شود.


ستاره لهستانی که شروعی فوق العاده در بارسا داشته، توانست در هفتمین بازی خود در لالیگا گل نهمش را به ثمر برساند و همچنان صدرنشین جدول گلزنان باشد. از سال 1996 و پس از کریستین ویه‌ری(اتلتیکومادرید) دیگر هیچ بازیکنی در اولین فصل حضورش در لالیگا و پس از هفت هفته نتوانسته بود این تعداد گل به ثمر برساند. در 75 سال اخیر نیز تنها ویه‌ری، دی استفانو(رئال) و کوبالا(بارسا) در هفت بازی ابتدای فصل توانسته بودند هشت گل یا بیشتر به ثمر برسانند.
لواندوفسکی تنها در هفته اول برابر رایووایه‌کانو بود که موفق به گلزنی نشد ولی در 6 هفته اخیر توانسته به شکل متوالی گلزنی کند. تنها رود فن‌نیستلروی(رئال)، ریوالدو(بارسا)، جیمی فلوید هاسلبینک(اتلتیکو) و رونالدو نازاریو(بارسا) توانسته اند در شش هفته متوالی لالیگا گلزنی کنند. بازی تا دقیقه 70 با همان یک گل به سود بارسا در جریان است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید