ایسنا/ رییس کمیته ملی المپیک ایران در سفر به کامبوج دیدارهایی را با مسئولان ورزش کشور میزبان و دبیرکل شورای المپیک آسیا داشت.

در حاشیه سفر رییس کمیته ملی المپیک به کامبوج جهت حضور در مجمع عمومی شورای المپیک آسیا، محمود خسروی وفا با حسین المسلم مدیرکل OCA دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار صمیمانه که با حضور سید رضا صالحی امیری، رییس سابق کمیته و عضو هیات اجرایی شورای المپیک آسیا صورت پذیرفت بر ادامه تعامل و همکاری مثبت فی مابین و گسترش حمایت های دوجانبه تاکید شد.  
همچنین، مقرر شد ایران به عنوان یکی از اصلی‌ترین حامیان شورای المپیک آسیا در مسیر توسعه و ارتقای سطح بازی‌های آسیایی به نقش‌آفرینی مثبت ورزشی ادامه دهد.
حسین المسلم اظهار کرد: طی سالیان گذشته رابطه شورای المپیک آسیا و کمیته ملی المپیک ایران بسیار دوستانه و مبنی بر حمایت طرفین بوده و امیدواریم که این سابقه دیرینه در همین‌ مسیر ادامه یابد.
همچنین خسروی وفا با ثونگ خن، وزیر گردشگری و رییس کمیته ملی المپیک کامبوج و چمریون دبیر کل کمیته المپیک این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
خسروی وفا در این دیدار گفت: بدون تردید قاره آسیا ظرفیت بزرگی در ورزش جهان دارد و برگزاری چنین نشست هایی فرصت مطلوبی است تا بتوانیم با همکاری از این ظرفیت در جهت رشد و تعالی ورزش یکدیگر استفاده کنیم. امیدوارم در بخش‌های مدیریتی، فنی و ورزشی همکاری فی مابین افزایش یافته و بهره مندی متقابل ایجاد شود.
او ادامه داد: ایران کشور قدرتمندی در بسیاری از رشته های ورزشی در سطح آسیا و جهان است و می توانیم همکاری مثبتی با یکدیگر داشته باشیم. ایشان رسما از همتای خود دعوت کرد که با سفر به ایران از ظرفیت ها و زیرساخت‌های ورزش قهرمانی ایران بازدید کند. 
در ادامه رییس کمیته ملی المپیک کامبوج ضمن ابراز خرسندی از این دیدار اعلام‌ کرد: هدف ما گسترش مناسبات ورزشی است و از پیشنهاد شما در خصوص افزایش تعاملات ورزشی بین دو کشور استقبال می‌کنم. با توجه به میزبانی بازی های آسیایی جنوب شرق آسیا در سال ۲۰۲۳ امیدواریم بتوانیم از حمایت و تجارب شما استفاده کنیم. در همین راستا پیشنهاد ما امضا تفاهم‌نامه همکاری مشترک ورزشی بین دو کشور است و در زمینه گردشگری هم کشور ایران پتانسیل قابل توجهی دارد که برای کامبوج حائز اهمیت است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید