ورزش 3/ داستان پنالتی‌های مرگبار یک بار دیگر قلعه‌نویی را به مربی بازنده در تقابل با استقلال تبدیل کرد.
استقلال با پنالتی دقایق پایانی  موفق شد از سد گل‌گهر  گذشته و صاحب سه امتیازی حساس در سیرجان شود. به این ترتیب قسمت هشتم شکست های متوالی قلعه‌نویی مقابل استقلال  رقم خورد.
به بهانه پنالتی جنجالی و تاثیر گذاری که طلسم قلعه نویی مقابل استقلال را حفظ کرد، مروری داریم بر تمام تقابل های اخیر این مربی با آبی پوشان پایتخت که پنالتی‌ها نقشی تعیین کننده در نتیجه آن داشته اند. این سریال را از قسمت اول تا آخر مرور می کنیم؛ سریالی که بعد از یک فرار بزرگ شروع شد؛ این فرار به تقابل رفت سپاهان – استقلال در لیگ نوزدهم (2-2) که داور (زاهدی فر) برخورد توپ به دست کی‌روش در داخل محوطه جریمه سپاهان را خطای پنالتی تشخیص نداد مربوط می شود.
فصل 99-98؛ دو پنالتی به قیمت استعفا
هفته بیست و هفتم لیگ نوزدهم: استقلال 2 – سپاهان 1
قلعه نویی تیمش را مقابل شاگردان فرهاد مجیدی در هفته بیست و هفتم لیگ نوزدهم راهی میدان کرده بود؛ در آن دیدار استقلالِ 10 نفره با پنالتی ای که دیاباته آن را گرفت و گل کرد از گل‌گهر پیش افتاد و سپس در ادامه با گل به خودی محبی کار را یکسره کرد. این پنالتی جنجالی  اولین قسمت از بدبیاری‌های این مربی را رقم زد. 
مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی: استقلال 2 – سپاهان 0
تکل کشیده شایان مصلح روی پای قایدی اولین اتفاق بازی را رقم زد. صحنه‌ای که با وجود اعتراض دستیاران  قلعه‌نویی با سوت داور تبدیل به پنالتی شد و وریا آن را گل کرد تا شاگردان قلعه‌نویی در فاصله تنها ده روز دو بار پنالتی های تعیین کننده مغلوب استقلال شوند. استقلال در نیمه دوم هم توسط کریمی گل دوم را زد  تا زردپوشان از رسیدن به آسیا بازبمانند و قلعه‌نویی هم به کار خود در اصفهان پایان دهد.
فصل 00-99؛ چهار پنالتی در سه بازی!
هفته نهم لیگ بیستم: گل‌گهر 1- استقلال 2
در اولین فصل حضور قلعه نویی در سیرجان، ماجرای پنالتی‌ها سر جای خود قرار داشت و این بار در بازی رفت استقلال و گل‌گهر در لیگ بیستم و در حالی که فکری سرمربی آبی‌ها بود، علیرضا حقیقی، گلر باتجربه سیرجانی ها دو بار در 45 دقیقه نخست، مرتکب خطای پنالتی شد. وریا غفوری یکی از این پنالتی ها را گل کرد و یکی دیگر را هدر داد. 
پنالتی دومی که اکبریان برای استقلال در این دیدار گرفت، جنجالی‌تر از پنالتی اول بود. حقیقی که بعد از خطای دوم از اخراج گریخته بود، معتقد بود در این صحنه برخورد او با کاپیتان استقلال، خطایی در پی نداشته است؛ او بعد از هدر رفتن پنالتی وریا با انگشتی که خدا را نشان می داد، انتقام خود را از تصمیم اعلام شده گرفت. این دیدار با شکست دو بر یک شاگردان ژنرال همراه بود تا حتی با تغییر تیم هم پنالتی های مرگبار مقابل استقلال، دست از سر این مربی برندارند.
نیمه نهایی جام حذفی: استقلال 2- گل‌گهر 1
بازی برگشت آن فصل پنالتی جنجالی نداشت اما دو تیم در نیمه نهایی جام حذفی به هم خوردند تا قسمتی دیگر از داستان پنالتی‌ها را شاهد باشیم. تیم قلعه‌نویی در آن دیدار بازی برده را با دو پنالتی از دست داد! وریا غفوری دو پنالتی را که اولی با خطای هند شاکری و دومی روی خطایی که خاقانی گرفت، گل کرد تا بازهم پنالتی‌ها نقش تعیین کننده را ایفا کنند.
در این دیدار گل‌گهر با گل علیپور از حریف پیش افتاد اما برخورد توپ به دست شاکری و سپس خطا روی خاقانی، دو پنالتی برای استقلال به همراه داشت تا بازهم این ضربات، سرنوشت کار را به ضرر تیم قلعه‌نویی رقم بزنند.
لیگ بیست و یکم؛ کشنده‌تر از پنالتی!
بازی رفت گل‌گهر و استقلال در لیگ فصل گذشته، جایی بود که داستان پنالتی‌ها در کمال تعجب تکرار نشد ولی از قرار معلوم اتفاق دیگری قرار بود رخ دهد که از داستان یاد شده، مهلک‌تر بود.گل‌گهر در بازی رفت با استقلال در لیگ بیست و یکم به تساوی دست یافت و اتفاق خاصی در جریان بازی شاهد نبودیم اما بعد از بازی، آبی ها بابت استفاده از بازیکن غیرقانونی (اریک بایناما) از گل‌گهر شکایت کردند. این شکایت جواب داد و سیرجانی ها با حکم کمیته انضباطی سه بر صفر بازنده شدند.
تکل معروف مجیدی کنار خط 
هفته 21 لیگ بیستم و یکم: استقلال 2 – گل‌گهر 1
دیدار برگشت گل‌گهر و استقلال به خاطر اعلام یک پنالتی مشکوک برای شاگردان مجیدی، به جنجال کشیده شد. بیژن حیدری در صحنه یاد شده اعتقادی به خطای پنالتی (برخورد شوت مهری به دست علیزاده) نداشت اما بعد از مشورت با آرمان اسعدی (کمک داور دوم) رای خود را برگردانده و اعلام پنالتی کرد. این پنالتی را یامگا به گل پیروزی بخش استقلال تبدیل کرد؛ البته در نیمه اول همین دیدار با خطای فروزان روی یامگا، استقلال صاحب پنالتی اول خود شده بود که مهاجم آبی‌ها آن را در ریباند به گل تبدیل کرد و صادقی هم یک پنالتی برای گل‌گهر از دست داد! این همان مسابقه‌ایست که فرهاد مجیدی برای گرفتن حق استقلال وارد زمین شد تا بیژن حیدری را تخت تاثیر قرار دهد.
قاسمی‌نژاد چه کرد؟
لیگ 22؛ استقلال 2- گل گهر 1 
در دقیقه 91 بازی دیروز ، ارسال بلندی که ابوالفضل جلالی از میانه میدان انجام داد، درون محوطه جریمه با صالح حردانی رسید. قاسمی نژاد بدون اینکه به بازیکن مقابلش نگاهی بیندازد، پایش را برای دفع توپ به شکل ضربه ای آکروباتیک بالا آورد و ناخواسته کتف مدافع استقلال را هدف قرارداد تا عرب براقی داور مسابقه خطای پنالتی را به سود مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر اعلام کند.
این نهمین پنالتی اعلام شده  علیه قلعه‌نویی در بازیهای رودررو با استقلال  در چهار فصل گذشته بود!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید