ورزش 3/ ازبکستان با 9 امتیاز کامل مرحله گروهی جام ملت های آسیا را به پایان رساند.

تکلیف دو گروه از چهار گروه جام ملت های آسیا 2022 روز گذشته با برگزاری چهار دیدار مشخص شد و طی آن تیم های تایلند، کویت، ازبکستان و تاجیکستان جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی را کسب کردند.
در گروه اول تیم ملی عراق با هدایت ناظم الشریعه 2-2 مقابل کویت متوقف شد تا از صعود بازبماند. در دیگر دیدار این گروه، تایلند 6-1 عمان را درهم کوبید تا 7 امتیازی شده و بالاتر از کویتِ 5 امتیازی به عنوان صدرنشین، راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.
در گروه دوم مسابقات، ازبکستان که هر دو بازی خود را برده و صعودش را قطعی کرده بود بحرین را 6-1 شکست داد و با 9 امتیاز کامل به عنوان صدرنشین گروه دوم به دور بعد صعود کرد. در دیگر دیدار این گروه، تقابل هیجان انگیز تاجیکستان و ترکمنستان با نتیجه 8-5 به سود تاجیک ها به پایان رسید تا آنها با 6 امتیاز، رده دوم را مال خود کرده و جشن صعود بگیرند.
به این ترتیب تکلیف دو دیدار از مرحله یک چهارم نهایی مشخص شد و طبق آن ازبکستان با کویت دیدار می کند و تایلند هم به مصاف تاجیکستان خواهد رفت. با توجه به اینکه صعود ایران پیش از این قطعی شده، تکلیف سه تیم دیگر صعود کننده بعد از برگزاری بازی های امروز گروه های سوم و چهارم مشخص خواهد شد. البته با توجه به رتبه های کسب شده توسط ایران و ازبکستان، این دو تیم قدرتمند که به نظر می رسد شانس های اصلی قهرمانی هستند تا دیدار پایانی به هم نخواهند خورد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید