مهر/ ملی‌پوش تیم کشتی فرنگی کشورمان در رقابتهای جهانی گفت: به دلیل مشکلاتی که برایم پیش آمد، به هیچ عنوان شرایط و تمرکز کافی برای مسابقات را نداشتم.

«پژمان پشتام» فرنگی‌کار وزن ۸۲ کیلوگرم تیم ملی کشتی کشورمان در رقابتهای جهانی ۲۰۲۲ صربستان نتوانست انتظارات را برآورده کند و با دست خالی از این میدان به ایران بازگشت. او که قبل از رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ هم به دلیل درگذشت مادرش دچار شوک بزرگی شد در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ صربستان هم درگیر بیماری سخت پدرش و درگذشت وی بود که به واقع ضربه روحی دیگری به پشتام وارد آورد.
در همین راستا پژمان پشتام اظهار داشت: قبل از اینکه به رقابتهای جهانی صربستان اعزام بشویم به دلیل بیماری سخت پدرم ذهنم بسیار درگیر بود و اصلاً تمرکز کافی نداشتم. این در حالی بود که حتی از نظر جسمی هم دچار افت شدیدی شده بودم اما به هر ترتیب وضعیت خودم را کنترل کردم تا بتوانم روی تشک بروم. باور کنیم تمام سعی و تلاش خودم را به کار بستم تا به شرایط مطلوب برسم اما واقعاً در توانم نبود. در هنگام مبارزه بسیار گیج و سردرگم بودم و در نهایت نیز نتوانستم به مدال برسم.
وی افزود: من قبل از رقابتهای جهانی و در آخرین اردو تمرینات منظمی داشتم اما اصلاً مثل گذشته نمی‌توانستم تمرین کنم چون فکرم مدام درگیر پدرم بود. با هر کاری می‌خواستم ذهنم را متمرکز تمرین و مسابقات جهانی کنم اما شب و هنگام استراحت درگیر همین افکار می‌شدم و در نهایت لطمه این شرایط را هم خوردم. امیدوارم بتوانم در آینده جبران کنم و با تمام وجود به روی تشک بروم تا بهترین مدال را کسب کنم.
دارنده مدال برنز رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ در خصوص کناره گیری محمد بنا از تیم ملی نیز گفت: او پس از رقابت‌های جهانی مسئولیت همه نتایج را بر عهده گرفت و با بچه‌ها نیز خداحافظی کرد، ولی اصلاً فکر نمی‌کردیم موضوع جدی باشد و او از تیم ملی کناره گیری کند. البته من پس از بازگشت به تهران هم درگیر مراسم درگذشت پدرم بودم و بعد از چند روز بعد از دوستان شنیدم که تغییراتی در کادر فنی صورت گرفته است. در هر حال برای محمد بنا آرزوی سلامتی دارم و از زحمات او تشکر می‌کنم.
پژمان پشتام در رقابتهای جهانی صربستان در وزن ۸۲ کیلوگرم به میدان رفت که بعد از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۱ کارپت چالیان از ارمنستان را مغلوب کرد. اما در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب یاروسلاو فیلچاکوف از اوکراین شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید