مهر/ کارشناس فوتبال با بیان اینکه استقلال نباید خود را وارد حواشی کند گفت: جنجال‌هایی که رخ می‌دهد و باعث اخراج ساپینتو می‌شود به آبی پوشان ضربه می‌زند.

یدالله اکبری در خصوص پیروزی استقلال برابر گل گهر سیرجان با نتیجه ۲ بر یک گفت: در بازی که انتظار می‌رفت به دلیل حساسیت بالا به جنجال کشیده شود این اتفاق رخ داد. استقلال شروع خوبی برابر گل گهر داشت و نیمه اول در بیشتر مواقع حاکم توپ و میدان بود و می‌توانست بیشتر از یک گل را هم به گل گهر بزند.
وی افزود: با شروع نیمه دوم کاملاً مشخص بود که قلعه نویی نمی‌خواهد بازنده این دیدار باشد. او به دنبال برد بود تا بتواند خود را به صدر جدول نزدیک تر کند. گل گهر فشار زیادی روی دروازه استقلال آورد و توانست از اشتباه مدافعان استقلال استفاده و گل تساوی را وارد دروازه آبی پوشان کند اما با پنالتی یامگا بازهم استقلال پیش افتاد.
اکبری در مورد تعویض‌های استقلال و نتیجه‌ای که با این تغییرات به دست آورد تصریح کرد: ساپینتو بازی‌خوانی خوبی دارد. او در چند بازی با تغییراتی که انجام داده توانسته سه امتیاز را کسب کند. صالح حردانی زمانی به بازی آمد که گل گهر خسته بود و او توانست از سرعت و تکنیک حمل توپ استفاده کرده و خط دفاعی گل گهر را آزار دهد. دیدیم که خطای پنالتی هم بر روی او صورت گرفت و این بازیکن تعویضی یکی از عوامل پیروزی استقلال برابر گل گهر بود.
کارشناس فوتبال در خصوص اتفاقات جنجالی که در پایان بازی رخ داد و منجر به اخراج ساپینتو و مربی گل گهر شد گفت: سرمربی استقلال یکی از تندخوترین مربیان خارجی است که به ایران آمده است. او زود عصبی می‌شود. در دیدار با گل گهر هم دیدم که از ابتدا چندین بار به داوری معترض بود. این رفتار او اگر همچنان ادامه پیدا کند به استقلال ضربه خواهد زد. او دو بازی را از دست داده است. نبود او در کنار زمین در بازی می‌تواند تأثیر منفی بر روند عملکرد تیمی بگذارد. بنابراین باید او را کنترل کرد. بهتر است مسئولان باشگاه با او صحبت کنند و اجازه ندهند که این روند ادامه پیدا کند.
اکبری در مورد دیدار روز پنجشنبه استقلال در برابر فولاد هم گفت: فولاد یک تیم منسجم و منضبط است. جواد نکونام شخصیت خوبی به فولاد داده است و اعتقاد دارم آبی پوشان نباید در باد برد برابر گل گهر بخوابند و از فولاد غافل شوند. نفرات خوبی در فولاد بازی می‌کنند که می‌توانند از اشتباهات استقلال سود برده و نتیجه دلخواه را به دست بیاورند. بنابراین کادر فنی باید هشدارهای لازم را به بازیکنان بدهد، نقاط ضعفش را پوشش داده و با شبیه سازی که در تمرینات انجام می‌دهد خود را آماده دیدار فولاد کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید