تسنیم/ مربی موی‌تای کشورمان گفت: می‌توانیم از نفوذ و موقعیت موی‌تای ایران در سطح بین‌المللی به‌عنوان فرصت و برگ برنده برای اعتلای ورزش کشور بهره ببریم.
هادی محمدزاده درباره آخرین وضعیت موی‌تای کشورمان گفت: یکی از ورزش‌هایی که با توجه به اعتبار جهانی و همچنین جذابیت‌های بالای فنی می‌تواند جوانان را در مسیر موفقیت و مدال‌آوری قرار دهد، موی‌تای است که پتانسیل زیادی در کشور دارد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: این رشته اکنون با تلاش‌های انجام گرفته از سوی متولیان اصلی آن به شکوفایی لازم رسیده است و انتظار می‌رود که مسئولان ورزش کشور نیز با رفع موانع اداری و همچنین اختصاص بودجه و امکانات لازم، شرایطی را فراهم سازند که موی‌تای در مسیر پیشرفت و افتخارآفرینی به سرمنزل مقصود برسد.
مربی موی‌تای تصریح کرد: باید شرایطی در موی‌تای ایجاد شود تا ورزشکاران و مدال‌آوران آن دغدغه مسائل مالی را برای زندگی خود نداشته و فقط به کسب موفقیت در دوران قهرمانی فکر کنند. بدون شک تصمیمات غیرکارشناسی در مورد موی‌تای و ایجاد تشکیلات موازی و خودساخته، نه تنها به پیشرفت ختم نمی‌شود، بلکه باعث لطمه بر پیکره این رشته شده و دود آنهم تنها به چشم ورزشکاران می‌رود.
محمدزاده یادآور شد: ملی‌پوشان این رشته با وجود مشکلات و کشمکش‌های فراوان داخلی توانستند در دو رویداد مهم و جهانی بیش از 30 مدال کسب کنند که این نشان از توانمندی و پتانسیل بالای ورزشکاران موی‌تای ایران دارد‌. از این رو شایسته است که مسئولان با دید بازتری واقعیات این ورزش را درک کرده و به جای فرصت‌سوزی و چالش‌آفرینی، از اهداف مجموعه حمایت کرده و از نفوذ و موقعیت موی‌تای ایران در سطح بین‌الملل به‌عنوان یک فرصت و برگ برنده برای اعتلای ورزش کشورمان بهره‌مند شوند.
وی در پایان تأکید کرد: لازم می‌دانم از تلاش‌های بی‌شائبه جواد نصیری در رأس موی‌تای ایران که همه جوره پای این ورزش و مطالبات قهرمانان آن ایستاده و منشا فعالیت‌های سازنده و اثرگذاری در این ورزش شده است، کمال قدردانی را داشته باشم.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید