تسنیم/ سرمربی هلندی شیاطین سرخ با جدایی احتمالی فوق‌ستاره پرتغالی‌اش در پنجره زمستانی پیش‌رو مخالفت نخواهد کرد.
کریستیانو رونالدو به شدت از شرایطش در منچستریونایتد ناراضی است. رونالدوی 37 ساله این فصل تنها در شکست تحقیرآمیز 4 بر صفر شیاطین سرخ مقابل برنتفورد در ترکیب اصلی به میدان رفت و در سایر دیدارهای لیگ برتری من‌یونایتد مجموعاً 80 دقیقه به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفته است. با این حال وی در این مدت رفتاری حرفه‌ای داشته و سعی کرده به تصمیمات تن‌هاخ احترام بگذارد.
نشریه انگلیسی «تلگراف» در این خصوص گزارش داد؛ رونالدو چشم به جدایی از منچستریونایتد در ماه ژانویه دارد و اریک تن‌هاخ در صورت دریافت پیشنهادی مناسب برای این بازیکن، مانع جدایی او نخواهد شد. مهاجم پیشین رئال مادرید و یوونتوس که تابستان اخیر به دنبال جدایی از جمع شیاطین سرخ بود، تنها با پیشنهاد رسمی باشگاه الهلال عربستان مواجه شد.
کریستیانو، داوید دخه‌آ، مارکوس رشفورد، لوک شاو، فِرد و دیوگو دالو جزو هشت بازیکن اصلی منچستریونایتد هستند که قراردادشان در پایان فصل جاری به پایان می‌رسد، اما قابلیت تمدید برای یکسال دیگر را دارد. با این حال اریک تن‌هاخ از مدیران باشگاه منچستریونایتد خواسته قرارداد بازیکنی تمدید نشود تا در هفته‌های پیش‌رو ببیند کدام بازیکنان می‌توانند او را برای ادامه حضور در این تیم متقاعد کند.  
تابستان اخیر بازیکنانی همچون پل پوگبا، جسی لینگارد، ادینسون کاوانی، نمانیا ماتیچ، خوان ماتا، لی گرانت، اریک بایی، الکس تلیس و آندریاس پریرا از جمله 12 بازیکنی بودند که به طور قرضی یا قطعی از جمع شیاطین سرخ جدا شدند و به نظر می‌رسد با توجه به دستور تن‌هاخ برای عدم عجله برای تمدید قراردادها، در پایان فصل بازیکنان دیگری هم از منچستریونایتد جدا خواهند شد.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید