ایسنا/ با فعالیت سرمربی کره‌ای تیم‌ملی تیروکمان ایران و برگزاری مسابقات انتخابی تیم‌ملی، شاهد آرایش و ترکیب جدیدی در تیم‌های ملی کامپوند و ریکرو کشور، خواهیم بود.
پس از انعقاد قرارداد فدراسیون تیراندازی با کمان با هونگ سونگ هو کره‌ای که در فاز اولیه به صورت ۶ ماهه بوده و در صورت توافق دو طرف این قرارداد تا پایان المپیک ۲۰۲۴ پاریس تمدید خواهد شد، ۲ مربی ایرانی به عنوان دستیاران این سرمربی کره‌ای انتخاب شدند.
«هو» از اول مهرماه هدایت تیم ملی جوانان و بزرگسالان ایران را برعهده گرفته است و بر اساس تاکید فدراسیون تیراندازی با کمان باید دستیاران این سرمربی کره‌ای به دلیل لحاظ منافع ملی و توجه به مقوله دانش‌افزایی از بین مربیان ایرانی انتخاب می‌شدند که در نهایت مجید قیدی در کامپوند و امین پیرعلی در ریکرو انتخاب شدند و به عنوان دستیاران ایرانی در اردوهای تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان، حاضر خواهند بود.
مسابقات انتخابی تیم ملی تیراندازی با کمان در ماده ریکرو و در دو بخش مردان و زنان در روزهای هفتم و هشتم مهرماه در سایت تیراندازی با کمان ورزشگاه آزادی برگزار شد و نفرات برتر به اردوی تیم‌ملی دعوت شدند و از ۱۶ تا ۲۸ مهرسال جاری در اردوی انتخابی تیم ملی خواهند بود.
در مرحله مقدماتی نفرات برتر در بخش بانوان به ترتیب شامل مهتا عبداللهی، پارمیدا قاسمی و تینا بهنام‌نیا بودند و رضا شبانی، میلاد وزیری و محمدحسین گلشنی به ترتیب نفرات اول تا سوم بخش مردان را تشکیل دادند.
در مرحله حذفی نیز در بخش بانوان پارمیدا قاسمی به مقام اول دست یافت، حوریه حاجی حسینی دوم شد و مهتا عبداللهی به مقام سوم رسید. رضا شبانی، محمدحسین گلشنی و صادق اشرفی به عنوان نفرات اول تا سوم مرحله حذفی تیم ملی تیراندازی با کمان مردان ایران در ماده ریکرو انتخاب شدند.
همچنین مسابقات انتخابی تیم ملی در ماده کامپوند نیز در روزهای چهاردهم و پانزدهم مهرماه در سایت تیراندازی با کمان ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و نفرات برتر از ۲۳ مهر تا ۵ آن اردوی انتخابی تیم ملی را پشت سر خواهند گذاشت.
تیم ملی تیراندازی با کمان ایران در رشته های کامپوند و ریکرو قرار است بر اساس نظر سرمربی کره‌ای تیم ملی در مسابقات پیش رو تا پایان سال جاری شرکت کند، هرچند بر اساس اعلام رییس فدراسیون تیروکمان این احتمال وجود دارد که بنابر تصمیم هونگ سونگ هو، تیم ملی در هیچ مسابقه برون مرزی حاضر نشود، بنابراین حضور یا عدم حضور تیم ملی تیروکمان ایران در مسابقات خارجی بسته به نظر سرمربی کره‌ای تیم ملی خواهد بود.
گفتنی است مسابقات تیراندازی با کمان آسیا تایلند که اواخر سال جاری برگزار می شود از جمله مسابقاتی است که احتمال حضور تیم ملی تیروکمان ایران در آن وجود دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید