تسنیم/ تیم ملی کوراش مردان و زنان ایران در روز دوم مسابقات قهرمانی جهان به ۵ مدال رنگارنگ دست یافت.
دومین روز از سیزدهمین دوره رقابت‌های کوراش قهرمانی جهان از صبح امروز (یکشنبه) 6 آذرماه در پونام هند پیگیری شد. در این روز برای کاروان کشورمان 5 ورزشکار به روی گیلم رفتند که هر 5 کوراش‌‎کار به مدال دست پیدا کردند و روز درخشانی را برای ورزش کشورمان رقم زدند.
برهمین اساس دنیا آقایی طلا در وزن 70-کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت که با برتری مقابل تمامی کوراش‌کاران راهی دیدار نهایی شد. وی در فینال با برتری مقابل "بزوروآ" از ازبکستان به مدال طلا دست یافت.
در این وزن ورزشکارانی از هلند و تایپه به صورت مشترک سوم شدند.
*مسعود قوی بازو طلا در وزن 90- کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت که با برتری مقابل تمامی کوراش‌کاران راهی دیدار نهایی شد. قوی‌بازو در فینال با برتری مقابل "جونیبک" از ازبکستان به مدال طلا دست یافت.
در این وزن ورزشکارانی از فرانسه و ژاپن به صورت مشترک سوم شدند.
*محمد محمدی بریمانلو در وزن 81- کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت و مقتدرانه راهی دیدار نهایی شد اما در این مرحله بازی را به "امید اسانوف" از ازبکستان واگذار کرد و به مدال نقره مسابقات کوراش قهرمانی جهانی دست یافت.
در این وزن ورزشکارانی از قزاقستان و هند به صورت مشترک سوم شدند.
*فاطمه فتاحی جویباری در وزن 63- کیلوگرم پس از برتری مقابل تمامی حریفان خود راهی دیدار نهایی شد. وی در این مرحله مقابل "اولیا خامیدوف" از ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.
در این وزن ورزشکاران اوکراین و ویتنام به صورت مشترک سوم شدند.
* پردیس عیدی وندی در وزن 57-کیلوگرم پس از برتری مقابل حریفان خود راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی با شکست در این مرحله مقابل ورزشکاری از کره‌جنوبی از رسیدن به فینال بازماند و صاحب رتبه سوم مشترک شد و به مدال برنز دست یافت.
در این وزن "ناگوین تی" از ویتنام به مقام قهرمانی دست یافت و "لی یی جو" از کره‌جنوبی دوم شد. عیدی‌وند و "شاپواتوا" از ازبکستان به صورت مشترک سوم شدند.
پیش از این نیز، حاصل تلاش کاروان کشورمان در روز نخست (روز گذشته 5 آذرماه) این مسابقات 5 مدال رنگارنگ شامل 3 طلا، یک نقره و یک برنز بود.
بر این اساس، زهرا باقری در وزن 87- کیلوگرم، فاطمه برمکی در وزن 87+ کیلوگرم و الیاس پاکدل در وزن 73- کیلوگرم به مدال طلا، قاسم نوری‌زاده در وزن 66- کیلوگرم به مدال نقره و صبا کرمعلی در وزن 78- کیلوگرم به مدال برنز دست یافته بودند.
تمامی مقدمات اردوهای تدارکاتی و مراحل کامل اعزام تیم ملی کوراش کشورمان توسط فدراسیون ووشو در شرایط سخت اقتصادی صورت گرفته است. رضا نصیری‌‎نژاد رئیس انجمن کوراش ایران و دبیرکل و مسئول فنی انجمن جهانی کوراش و کوروش خسرویار دبیر انجمن کوراش ایران در این مسابقات حضور دارند.
روز پایانی این رقابت‌ها فردا (دوشنبه) 7 آذرماه پیگیری خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید