طرفداری/ تیم های ملی ایران و آمریکا در حالی به مصاف هم می روند که امکان ندارد همراه هم به دور دوم صعود کنند
تیم های ملی فوتبال آمریکا و ایران در حالی برای صعود از جام جهانی تلاش می کنند که در تنها دوره ای که 2 تیم در مسابقات فوتبال جام جهانی در یک گروه بوده اند، تیم ملی فوتبال ایران رتبه سوم و آمریکا رتبه چهارم جام جهانی را به دست آورده اند.
در سال 1998 تیم های ملی ایران و آمریکا روبروی هم ایستادند و ایران 2-1 تیم آمریکا را شکست داد اما در همان دوره آلمان و یوگسلاوی هم در گروه ایران و آمریکا بودند و هر 2 تیم برابر ایران و آمریکا برنده شدند.
در آن دوره تیم آلمان هر 2 تیم ایران و آمریکا را 2-0 برد و تیم یوگسلاوی هم هر 2 تیم را با حساب 1-0 شکست داد.
تیم های ملی ایران و آمریکا در حالی به مصاف هم می روند که امکان ندارد همراه هم به دور دوم صعود کنند و از بین این 2 تیم یا ایران و یا آمریکا به دور دوم صعود خواهند کرد.
تیم ملی ایران تحت هر شرایطی با برد صعود می کند و شانس دارد تیم اول گروه هم شود، تیم ملی آمریکا با یک برد صعود می کند و در شرایطی تیم اول می شود که انگلستان به ولز ببازد یا این که 2 تیم انگلستان و ولز مساوی کنند و آمریکا با اختلاف بیشتر از 4 گل تیم ایران را ببرد!
به عبارتی هم امریکا و هم ایران می توانند تیم اول گروه شوند با این تفاوت که اگر ایران برای صدرنشینی 10 درصد شانس دارد، شانس انگلستان برای صدرنشینی در گروه یک درصد هم نیست!

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید