تسنیم/ کاراته‌کاهای ایرانی در مسابقات جایزه بزرگ مسکو صاحب یک طلا، پنج نقره و چهار برنز شدند.
رقابت های بین المللی کاراته، تحت عنوان (جایزه بزرگ مسکو) طی روزهای 3 تا 6 آذر به میزبانی روسیه با حضور 600 کاراته‌کا از 16 کشور جهان برگزار شد و کاراته کاهای ایرانی مجموعاً موفق به کسب یک مدال طلا، 5 نقره و 4 برنز شدند.
سارا بهمنیار موفق به کسب نشان طلا شد، محمود نعمتی، مهدی خدابخشی، معصومه محسنیان، فاطمه سعادتی و لیلابرجعلی صاحب مدال نقره و مبینا حیدری، آتوسا گلشاد نژاد،امیر مهدی زاده و علیرضا حیدری صاحب نشان برنز شدند.
مدال آوران ایران به شرح ذیل هستند:
بخش کومیته آقایان
وزن 67- کیلوگرم : امیر مهدی زاده با 4 برد راهی مرحله نیمه نهایی شد و در این مرحله با شکست مقابل حریف روسی صاحب مدال برنز شد.
وزن 75- کیلوگرم: علیرضا حیدری با 4 پیروزی در مرحله گروهی و دور دوم به نیمه نهایی صعود کرد و با شکست در این مرحله به مدال برنز دست یافت.
وزن 84- کیلوگرم: مهدی خدابخشی با کسب چهار پیروزی در دور گروهی و مرحله دوم، راهی فینال شد و در فینال مقابل حریف قزاقستانی شکست خورد ک به مدال نقره دست یافت.
وزن 84+ کیلوگرم: محمود نعمتی در این وزن با چهار پیروزی راهی دیدار فینال شد و در فینال مقابل حریف آذربایجانی، نتیجه را واگذار کرد و صاحب مدال نقره شد.
در بخش کومیته بانوان
وزن 50- کیلوگرم: سارا بهمنیار با 4 برد و معصومه محسنیان با 3 برد راهی فینال شدند. در این فینال تمام ایرانی،  بهمنیار پیروز شد و صاحب مدال طلا شد، محسنیان نیز صاحب مدال نقره شد.
وزن 55- کیلوگرم:فاطمه سعادتی با 3 پیروزی راهی فینال وزن خود شد و در فینال مقابل حریفی از روسیه نتیجه را واگذار کرد و به نشان نقره دست یافت.
وزن 61- کیلوگرم: آتوسا گلشادنژاد با کسب 3 پیروزی در مرحله گروهی و دور دوم، در نیمه نهایی شکست خورد و صاحب مدال برنز شد.
وزن 68- کیلوگرم: مبینا حیدری ضمن یک پیروزی و یک شکست و راهیابی به مرحله نیمه نهایی، در این مرحله، نتیجه را واگذار کرد و به مدال برنز دست یافت.
وزن 68+ کیلوگرم: لیلا برجعلی با سه پیروزی و یک شکست در مرحله گروهی و دور دوم، به فینال راه یافت و در فینال مقابل حریفی از تونس شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.
همچنین جوایز در نظر گرفته شده در بخش کاتا و کومیته انفرادی برای نفر اول 5هزار دلار، نفر دوم 2 هزار دلار، نفر سوم هزار دلار و در بخش کاتا تیمی هزار و پانصد دلار برای تیم اول بود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید