ورزش 3/ برزیل و پرتغال اگر بازی های امروز خود را با پیروزی به پایان برسانند، جشن صعود خواهند گرفت.
دور دوم مرحله گروهی جام جهانی 2022 امروز با برگزاری چهار دیدار به پایان می رسد. بعد از برگزاری بازی‌های امروز احتمال قطعی شدن صعود دو تیم وجود دارد. سلسائوی امریکای جنوبی و امریکا به دنبال این هستند تا با رقم زدن چنین اتفاقی، بازی پایانی خود را به حالت تشریفاتی تغییر دهند.
از گروه G مسابقات، تیم برزیل که در بازی اول با دو گل صربستان را شکست داد از ساعت 19:30 به مصاف سوئیس خواهد رفت. دیگر دیدار این گروه را کامرون و صربستان از ساعت 13:30 برگزار خواهند کرد. در این گروه سوئیس هم 6 امتیاز دارد و اگر برزیل بتواند این تیم را شکست دهد، صعود خود را قطعی خواهد کرد. البته این اتفاق در حالت برعکس نیز می تواند رخ بدهد.

امروز همچنین بازی های گروه H نیز برگزار خواهد شد. ابتدا کره جنوبی و غنا از ساعت 16:30 به مصاف هم خواهند رفت و سپس پرتغال در آخرین بازی روز دوشنبه، از ساعت 22:30 با اروگوئه دیدار خواهد کرد. یاران رونالدو بازی اول خود را با پیروزی پشت سر گذاشته اند و اگر بتوانند اروگوئه را شکست دهند، جشن صعود خواهند گرفت. در دیگر دیدار گروه کره جنوبی به دنبال پیروزی مقابل غناست تا برای خود شانس صعود ایجاد کند.
با برگزاری این چهار دیدار که احتمالا با معرفی دو تیم صعود کننده همراه خواهد بود، بازی های مرحله گروهی وارد دور پایانی خواهد شد. در شروع این دور، بازی های گروه اول و دوم را شاهد خواهیم بود که در یکی از مهمترین آنها، ایران از ساعت 22:30 روز سه شنبه مقابل امریکا به میدان می رود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید