ورزش 3/ یکی از حسن های دیدار ایران – ولز این بود که تیم ملی با ضربات بازیکنانی غیر از سردار آزمون و مهدی طارمی و حتی وینگر ها به برتری رسید.
تیمی که گلزنی در آن تنها به مهاجمان ختم نمی شود و هافبک ها و مدافعان هم برای باز کردن دروازه حریف پیشروی می کنند از ضریب بیشتری برای موفقیت برخوردار است. این اتفاق در بازی تیم ملی در برابر ولز رخ داد. در مصاف ایران با ولز زمانی که حملات تیم ملی نتیجه نداد، روزبه چشمی پیشروی کرد و بعد از اشتباه مدافع حریف در دفع توپ گارد شوت گرفت و به زیبایی هر چه تمامتر دروازه تیم حریف را باز کرد. در ادامه رامین رضاییان که پیشروی روی توپ ضلع مخالف را تبحر دارد، بهتر از وینگر راست جایگیری کرد و ضربه هوشمندانه این بازیکن هم تبدیل به گل شد تا ایران برد خاطره انگیزی را در جام جهانی تجربه کند.

مصاف پایانی ایران در مرحله گروهی با آمریکا خواهد بود. تیمی که در بازی با انگلیس نشان داد دفاع تیمی را به خوبی می تواند به نمایش بگذارد. هر چند بعید است این تیم در بازی با ایران به سبک دیدار با انگلیس بازی کند، چون برای صعود نیازمند برد است. این شکل از دفاع را احتمالا زمانی به نمایش خواهد گذاشت که از ایران جلو بیافتد و نیاز به حفظ نتیجه داشته باشد. در هر صورت تیم ملی می تواند در بازی با آمریکا هم با شوت از راه دور به گل برسد. چرا که نه. در بازی های باشگاهی کمتر از روزبه چشمی شوت از راه دور دیده بودیم اما تیم ملی فوتبال ایران در ترکیب هافبک های شوتزن خوبی دارد. احمد نور، سعید عزت الهی و حتی احسان حاج صفی. تیم مهاجم حتی در صورت بودن همه بازیکنان تیم حریف پشت توپ می تواند با شوت از راه دور به گل برسد چون شوت از راه دور برتری عددی تیم حریف را از بین خواهد برد.
21 شوت از تیم ملی فوتبال ایران در بازی با ولز به ثبت رسید که این بیانگر اشتیاق تیم ملی فوتبال ایران برای شکست ولز و جبران باخت بد در برابر انگلیس بود.بدون شک در بازی سه شنبه شب یک بار دیگر آمارها از میل تیم ملی فوتبال ایران برای صعود به دور دوم جام جهانی صحبت خواهند کرد. اتفاقی که تا اکنون در فوتبال ایران سابقه نداشته است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید