ایسنا/ جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در روز هشتم خود، تصاویر ماندگار و منحصر به فردی به خود دید.
در چارچوب روز هشتم و هفته دوم مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، ۴ بازی برگزار شد که در گروه F این مسابقات مراکش با ۲ گل از سد تیم ملی بلژیک گذشت؛ هم‌چنین تیم کرواسی با نتیجه ۴ بر یک موفق شد تیم ملی کانادا را شکست دهد. در گروه E این رقابت‌ها، کاستاریکا موفق شد با یک گل تیم ژاپن را شکست دهد و آلمان و اسپانیا به تساوی یک بر یک رضایت دهند.
در این گزارش به مرور تصاویر جذاب روز هشتم رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌پردازیم:
شکستن شاخ غول!
تیم ملی فوتبال مراکش، طی یک نمایش کم‌نقص، در حالی که کم‌تر کسی فکرش را می‌کرد، موفق شد تیم ملی فوتبال بلژیک را با ۲ گل شکست دهد. تیبو کورتوآ که ناجی بلژیک در بازی قبل بود، در این بازی نتوانست کاری از پیش ببرد و شاهد رفتن توپ‌ها به درون دروازه‌اش بود.


تشکر از زحمات مادر!
اشرف حکیمی پس از پیروزی ۲ بر صفر بلژیک، در جایگاه تماشاگران به سمت مادرش رفت و او را بوسید و در آغوش گرفت. قاب مشترک اشرف حکیمی و مادر او، یکی از صحنه‌های زیبای روز هشتم جام جهانی بود.


آشوب در بلژیک!
شکست تیم ملی فوتبال بلژیک مقابل مراکش، واکنش‌های دیگری را هم در بر داشت. شهروندان بروکسل پس از این نتیجه به خیابان‌ها آمدند و واکنش خود را نسبت به کسب این نتیجه نشان دادند که در ادامه پلیس شهر بروکسل برای متفرق کردن مردم مجبور به پرتاب گاز اشک آور شد.


درخواست مرد ژاپنی از همسرش: بگذار در قطر بمانم!
در حاشیه دیدار ژاپن و کاستاریکا، یک هوادار ژاپن که به نظر می‌رسد که جو و شرایط کشور قطر راضی بوده است، روی یک کاغذ خطاب به همسرش نوشته است: همسر عزیزم! برای تعطیلاتم، از تو تشکر می‌کنم. می‌توانم بیشتر در اینجا بمانم؟ دوستت دارم.


عذرخواهی ژاپنی‌ها
تیم ملی فوتبال ژاپن در حالی به مصاف کاستاریکا رفت که در تلاش بود با کسب نتیجه پیروزی، صعود خود را به دور بعدی رقابت‌های جام جهانی قطعی کند اما در دقایق پایانی بازی، از حریف خود یک گل دریافت کرد و بازنده بازی شد. پس از این بازی، بازیکنان ژاپن به سمت جایگاه تماشاگران رفتند و از آن‌ها عذرخواهی کردند.


تشکر از میزبان!
با وجود محدودیت‌هایی که در کشور قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ اعمال شده و این مساله موجب برخی اعتراضات شده است، یک هوادار اسپانیایی با در دست گرفتن پرچم کشور خود، از میزبانی قطری‌ها تشکر کرده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید