ورزش 3/ روبرتو مانچینی، سرمربی تیم ملی ایتالیا، تاکید کرد که این باید آخرین غیبت این تیم در رقابت‌های جام جهانی باشد.
جام جهانی 2022 قطر در شرایطی در حال برگزاری است که تیم ملی ایتالیا برای دومین دوره متوالی و پس از عدم موفقیت در صعود به جام جهانی 2018 روسیه در این مسابقات نیز غایب است. 
بازیکنان این تیم که در مرحله پلی آف برابر مقدونیه شمالی شکست خوردند، حالا از خانه شاهد درخشش هم تیمی‌هایشان در سطح باشگاهی در این رقابت‌ها هستند. 


مانچینی در گفتگو با تلویزیون ایتالیا در این باره اظهار داشت:« ما از این که نتوانستیم مجوز حضور در جام جهانی را به دست آوریم بسیار ناراحت هستیم. امیدوارم که این اتفاق دیگر هرگز تکرار نشود چون ایتالیا تیمی است که باید همیشه در جام جهانی حاضر باشد.»
سرمربی ایتالیا با اشاره به حواشی پیرامون این جام جهانی گفت:« این شاید جام جهانی کمی عجیبی باشد اما همچنان جام جهانی است و احساس بهتر این است که بتوانیم در این رقابت حضور داشته باشیم.»
تیم ملی ایتالیا پیش از این در تمامی رقابت‌های جام جهانی به جز جام جهانی 1958 حضور داشت و غیبت این تیم در دو دوره متوالی برای بسیاری عجیب و دور از انتظار به نظر می‌رسید.
این اتفاق در حالی رخ داد که آنها تابستان سال گذشته موفق شدند با غلبه بر انگلیس در ضربات پنالتی، جام قهرمانی یورو 2020 را بالای سر ببرند و همین باعث شد که غیبت قهرمان اروپا در جام جهانی بیش از پیش عجیب باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید