تسنیم/ سرمربی تیم ملی سوئیس معتقد است که نتیجه بازی شاگردانش برابر برزیل می‌توانست چیزی جز شکست برای آنها باشد.
مورات یاکین سرمربی تیم ملی سوئیس پس از باخت یک بر صفر مردانش برابر برزیل در بازی دوم از دور دوم دیدارهای گروه G جام جهانی 2022 به خبرنگاران گفت: ما موقعیت‌های خوبی داشتیم. شاید با ارسال‌های دقیق‌تر می‌توانستیم نتیجه‌ای متفاوت را رقم بزنیم. اگر بانفرات بیشتری در حملات حضور پیدا می‌کردیم این شانس را داشتیم که به گل برسیم اما متأسفانه در این زمینه شهامت کافی را نداشتیم.
سرمربی ترک‌تبار سوئیسی‌ها ادامه داد: عملکرد تیم ما خوب بود. این یک کار گروهی خوب بود. بازی را باختیم اما درس‌‌های خوبی می‌توانیم از آن بگیریم.
سوئیس روز جمعه هفته آینده به مصاف صربستان خواهد رفت و برای صعود به مرحله بعدی نباید آن را ببازد. یاکین درباره آن بازی هم تأکید کرد: پیشرفت در تیم ما مشهود است و با حضور در چنین تورنمنت‌هایی بر تجربه آن افزوده می‌شود. ما در این بازی هم خوب جنگیدیم و تا همین الان هم توانسته‌ایم توانایی‌های‌مان را به معرض نمایش بگذاریم. به همین دلیل از نظر روانی برای بازی آخرمان آماده خواهیم بود و تلاش می‌کنیم که با کسب نتیجه لازم به مرحله بعدی صعود کنیم.
یاکین در پایان درباره حواشی احتمالی بازی تیمش برابر صربستان به خاطر مسائل سیاسی، اتفاقی که در جام جهانی 2018 رخ داد هم گفت: من تصور می‌کنم که ما برای این بازی به خوبی آماده شده‌ایم که این فاکتور مهمی برای ورود به زمین مسابقه است. ترجیح می‌دهم که تیمم روی فوتبال تمرکز کند به خصوص که این یک بازی سرنوشت‌ساز است. به جز فوتبال سایر مسائل برایم اهمیتی ندارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید